Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
17
Data : Poniedziałek, 17 sierpnia

Głosy Matek

Warsztaty, Kursy
Termin: sobota, 11 stycznia 09:30

Miejsce: Twórcze Centrum Rozwoju Osobistego ALCHEMIA

(ilustracja do wydarzenia pochodzi z książki
"Mama" Helene Delforge i Quentin Greban)

Teatr Pracownia
oraz
Twórcze Centrum Rozwoju Osobistego Alchemia
zapraszają na
warsztaty teatralne zakończone wieczorem opowieści:

Głosy matek

Matka Boska, Matka Polka, Matka Natura, matka-wariatka... Archetyp matki wiąże się z płodnością, rodzeniem, twórczą energią, opieką, obejmowaniem, wypuszczaniem, doświadczeniem śmierci i umierania. Kultura i popkultura nieustająco tworzą wzorce, które nas na przemian inspirują, onieśmielają, ograniczają... Jakie są prawdziwe kobiety-matki? Co im wolno powiedzieć, przeżywać, a czego nie? Mam nadzieję, że w teatrze poczują się uwolnione, bezkarne w swoim mówieniu o macierzyństwie i różnych jego kawałkach. Wystąpimy w ich imieniu, by wzmocnić głos zamknięty często w czterech ścianach. Niezależnie od tego czy w życiu jesteśmy matkami, nosimy w sobie matczyne opowieści. W trakcie warsztatów, inspirując się obrazami, spróbujemy wejść w role różnych kobiet i znaleźć słowa, które opowiedzą nam ich macierzyńskie historie, historie matek byłych, obecnych, przyszłych... W sensie teatralnym będziemy pracować nad budowaniem postaci i monologów wewnętrznych oraz mówieniem na scenie. Zwieńczeniem warsztatów będzie wieczór matczynych opowieści, który pozwoli nam usłyszeć wielo-głos matek.

Biorąc udział w warsztatach masz okazję do pracy z ciałem i głosem, trenujesz swoją wyobraźnię i swobodę ekspresji, odwagę mówienia i bycia wobec grupy. Wcielając się w role doświadczasz niejako bycia kimś innym, co pozwala poszerzyć repertuar swoich zachowań, dotknąć wielu emocjonalnych barw, czasem zaskakująco bliskich i swoich. Wszystko to w atmosferze bezpieczeństwa, dobrej zabawy i kobiecej wspólnoty.

Serdecznie zapraszamy!

 

Adres
Staromiejska 13, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 03.08.2020