Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
6

Huiczole Ostatni Strażnicy Pejotla

Filmy
Termin: środa, 16 października 18:00

Miejsce: Sala kameralna pod Amfiteatrem

HUICZOLE OSTATNI STRAŻNICY PEJOTLA

16 października, godz. 18.00/ sala kameralna Amfiteatru

Projekcja filmu „Huiczole ostatni strażnicy pejotla” oraz  spotkanie z jego bohaterem, José Luis“Katira” Ramírezem.  Uzdrowiciel i przedstawiciel starszyzny Indian Wixaritari z Meksyku Marakame odwiedzi Olsztyn, by opowiedzieć o zatrzymaniu budowy kopalni odkrywkowej na świętych ziemiach Wixaritari.  Film „Huiczole ostatni strażnicy pejotla” to opowieść o Wixáritari - jednej z ostatnich zachowanych kultur przedchrześcijańskich w Ameryce Łacińskiej. Dokument o zmaganiach, by ochronić Wirikutę, święte miejsce gdzie rośnie pejotl. Powiązana z nią tradycyjna medycyna, postrzegana jest jako źródło wiedzy i kontinuum ich bogatej tradycji.

Przez kilkaset lat kultura i tradycja Indian Wixáritari nie została przez nikogo opisana, ani zbadana, pozwoliło to na zachowanie jej hermetyczności, opartej na przekazie ustnym i doświadczeniach. To gwarantuje bardzo mocny świat wierzeń.

 

Telefon
89 522 13 72 (centrala), 89 522 13 70 (Informacja kulturalna)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
źródło wydarzenia
Adres
Zamkowa, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Czwartek, 23.01.2020