Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
6

Death Crusade, Ttu, Funeral Mass /

Koncerty
Termin: sobota, 2 listopada 19:00

Miejsce: Las - Prosta 38, Olsztyn

Już 2 listopada pub LAS w Olsztynie zostanie nawiedzony przez trzy zespoły z trójmiasta. Fani grania z okolic crust punku, black metalu czy nawet grindcore powinni być zainteresowani mieszanką, której przewodzić będą prawdziwi scenowi weterani z Death Crusade.

2 listopada 2019
Start: 19:00
Wjazd: 20 złotych

Zagrają:

Funeral Mass
black metal
Ultraprzebojowy, melodyjny black metal czerpiący garściami ze szwedzkiej szkoły deathu, ubrany w nowoczesną formę przy zachowaniu pełnego szacunku do pierwowzoru to prawdziwa gratka dla słuchacza lubującego się w tym gatunku. Chłopaki w tym roku wydali debiutancki album "At the Crossroad of Dark Paths".
FFO: Ultra Silvam, Dissection, Tribulation
https://funeralmass.bandcamp.com/

Towards the Unknown
black/noise/neocrust
Jadowity, apokaliptyczny neocrust bezczelnie czerpiący z noise rocka i wszelkiej maści postów, stawiający swoje niepokojące dźwięki na blackmetalowym fundamencie.
FFO: Wiegedood, Furia, Bosse-de-Nage
https://towardstheunknown.bandcamp.com/
https://youtu.be/WUFXTrf5grU

Death Crusade
crust/metal/grind
3 lata po rozpadzie Filth Of Mankind eks-gitarzysta Michał, któremu brakowało szybkiego bezkompromisowego grania (grał w międzyczasie w post-metalowej kapeli Salviction z Balonem eks-perkusistą F.O.M) zaproponował dawnemu wokaliście Money Drug i F.O.M Kalce stworzenie nowego crustowego projektu. W przeciwieństwie do poprzedniej kapeli tym razem muzyka z założenia miała być prosta, szybka i energetyczna, bez zbędnego kombinowania czyli gruz w klimacie dbeat / crust z dodatkiem blastów. Tak w roku 2014 powstało ┼Death Crusade┼ z kilkoma gotowymi utworami przygotowanymi przez Michała.
W początkowym okresie działalności zespół borykał się z problemami personalnymi sekcji rytmicznej cały czas zbierając wytrwale nowe utwory. Ostatecznie skład się ustabilizował a jego trzon stanowią do dziś trzej eks członkowie Filth Of Mankind; Michał “Flondra”, Filip ”Kalka” i Paweł “Balon”. Kiedy na gitarę basową doszedł Darek “Słowik” zespół po 3 latach istnienia zarejestrował nagrania na debiutancką płytę “Rakieta /// Bomba”. Materiał został wydany na przełomie 2017/2018 roku na wszystkich nośnikach przez kilka labeli w Polsce i w Europie. Ponad rok temu w miejsce Darka do zespołu dołączył basista Wojtek (Putrid Evil, HIV) .
Dzięki osobliwym tekstom Kalki zespół manifestuje swój sprzeciw wobec zastanego porządku świata i krytykuje niesprawiedliwość społeczną, układy polityczne, bezmyślność ludzi wobec otaczającej natury oraz bezsensowne przelewanie krwi w imię absurdalnych idei.
Death Crusade to gotowy koncertowy monolit, który przykłada dużą wagę do energii i żywiołowości podczas występów na żywo. Dotychczas zespół dzielił scenę z takimi kapelami jak: Brujeria, Extinction Of Mankind, Deviated Instinct, Inkwizycja i wiele innych.
W planach na niedaleką przyszłość jest nagranie kolejnej płyty, a nowo skomponowane utwory wzbogacają aktualnie set listę koncertową.

 

Adres
Las - Prosta 38, Olsztyn

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 19.09.2020