Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
6

Wama Festival “Rzeka”

Filmy
Termin: czwartek, 10 października 16:00

Miejsce: Olsztyn, multikino

Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych
WAMA Film Festival 2019

MULTIKINO, ul. Tuwima 26, Olsztyn
wstęp wolny, wejściówki do odebrania w kasie kina


„Rzeka” to historia rodziny mieszkającej w małej, oddalonej od świata, kazachskiej wiosce.  Z pośród pięciorga rodzeństwa najstarszy jest 13-letni Aslan, który zabiera braci nad tytułową rzekę. Dla surowo wychowywanych chłopców to idealna ucieczka od codziennych obowiązków i pracy. Przewidywalna dotąd codzienność zaczyna się rozpadać, gdy do wioski przyjeżdża długowłosy chłopak. Nagrodzona na festiwalu w Wenecji w sekcji Horyzonty za reżyserię „Rzeka” to pełna symboli podróż w świat fundamentalnych wartości. Opowieść o wykluczeniu społecznym, moralności i dojrzewaniu. Muzykę do filmu skomponowała Justyna Banaszczyk, znana także jako FOQL.

 

źródło wydarzenia
Adres
Tuwima 26, 10-748 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Środa, 29.01.2020