Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
17
Data : Poniedziałek, 17 sierpnia

Wama Festival “Zdrajca”

Filmy
Termin: środa, 9 października 20:30

Miejsce: Olsztyn, multikino

Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych
WAMA Film Festival 2019

MULTIKINO, ul. Tuwima 26, Olsztyn
wstęp wolny, wejściówki do odebrania w kasie kina


Oparty na faktach „Zdrajca” w zaskakujący sposób podejmuje temat mafii, a dzieje się to za sprawą charyzmatycznego bohatera – Tommaso Buscetty – który złamał omertę, czyli zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do skazania 362 przywódców Cosa Nostry. Zrealizowany z rozmachem film Marco Bellocchio już od pierwszej sceny chwyta za gardło, wciągając w mroczny świat zbrodni. Nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, gdzie startował w konkursie, rekonstruuje najmroczniejszy czas w dziejach walk z mafią, ale też stawia pytania o znaczenie lojalności, honoru i zdrady.

 

źródło wydarzenia
Adres
Tuwima 26, 10-748 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 15.08.2020