Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
3
4
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
28
30

Malcolm Xd //

Wykłady, Prelekcje, Spotkania
Termin: czwartek, 3 października 18:00

Miejsce: Galeria Dobro

Malcolm XD, półzawodowy autor internetowych powiedzonek szlagierowych takich jak KARASIE JEDZO GUWNO, na początku roku 2019 zdecydował się wziąć przyszłość w swoje ręce. W celu optymalizacji kosztów życia oraz dalszego ograniczenia kontaktów z ludźmi, postanowił przestać być człowiekiem, a zostać lewitującym w cyberprzestrzeni zbiorem linijek kodu. Digitalizacja godna środkowo-wschodnio-europejskiego Black Mirror odbyła się z jednej strony za pomocą wyszabrowanego ze osiedlowego salonu gier automatu zręcznościowego, a z drugiej - za pomocą widelca i gniazdka elektrycznego. Gdy Malcolm połączył swoją osobą obydwie strony, to tak pizgło, że w całym bloku wywaliło korki. Matka Malcolma, przybyła do pokoju z awanturą, że telewizor nie działa, zastała syna już w formie cyfrowej. Postawieni w obliczu faktów dokonanych rodzice umieścili go kącie mieszkania, podłączyli do kontaktu i przyozdobili haftowaną serwetką i zdjęciem z pierwszej komunii. Sielanka trwałaby pewnie latami, gdyby nie ogłoszona przez rząd wiosną 2019 decyzja o odmrożeniu cen prądu, która skłoniła rodziców Malcolma do podzielenia się z synem opinią, że ma już prawie 30 lat i powinien w końcu się usamodzielnić. Od tego czasu wiedzie on podły żywot obwoźnego dziwadła, czytającego fragmenty swojej książki „Emigracja” na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych w zamian za kilka kilowatów energii pozwalającej mu na chwilę odzyskać świadomość.

Zapraszamy na potkanie z autorem najbardziej znanej polskiej pasty zaczynającej się od słów „Mój stary to fanatyk wędkarstwa…” i powieści „Emigracja”. Może być tak, że na całym Starym Mieście wywali korki. Przepraszamy.

Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu "To jest mój domek"

Spotkanie z Malcolmem XD
Galeria DOBRO
Czwartek, 3 października, godz. 18:00
Wstęp wolny

 

Telefon
89 522 13 72 (centrala), 89 522 13 70 (Informacja kulturalna)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Stare Miasto 24/25, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Niedziela, 07.06.2020