Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
3
4
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
28
30

Bolero I Danza- Before Festiwal Babafest

Koncerty
Termin: niedziela, 6 października 17:00

Miejsce: CEiIK

Zapraszamy na niebanalny artystycznie BEFORE 9 edycji festiwalu!
W roli głównej TANIEC HISZPAŃSKI.
Wejściówki ( ograniczona liczba) w cenie 25zł do nabycia na stronie www.babafest.pl już od 5 września.
O artystach:
NTF Teatr Tańca Małgorzaty Matuszewskiej jest zjawiskiem na rynku polskim. TTNTF korzysta z tańca flamenco jako jednego z wielu środków wyrazu, z połączenia których buduje charakterystyczny dla siebie oryginalny język wypowiedzi artystycznej. Projekty TTNTF prezentowane były na licznych festiwalach sztuki m.in. :Festiwal Sztuki Współczesnej Rozdroże w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Flamenco „Duende" w Poznaniu, Festiwal Sztuki Niezależnej Re:wizje w Warszawie, Warszawska Scena Tańca, Gdański Festiwal Tańca, Warszawskie Dni F.G. Lorki. i wielu innych.

Danza Bolero de Ravel
spektakl składa się z dwóch części: Danza i Bolero de Ravel w choreografii Małgorzaty Matuszewskiej

Danza
"Z przepełnionego ptasim śpiewem ogrodu, gdzie damy dworu bawią się w ciuciubabkę do dźwięków danza española, przenosimy się we współczesność. Podziwiamy uwodzicielskie piękno guajiry, doświadczamy miłości i czułości matki, zanurzamy się w tajemniczy świat kobiecych uczuć."
taniec.subiektywnie
W Danza przeplatają się choreografie nawiązujące do technik tańca hiszpańskiego charakterystycznych dla różnych epok, od XVII do XX wieku: hiszpańskiego tańca dawnego, sztuki flamenco i clasico español. W kompozycjach występuje również element fuzji, łączenia technik hiszpańskich ze współczesnymi technikami tańca. Całość kompozycji pozostaje w dialogu z obrazami filmowymi Andrzeja Misiuka, wielokrotnie nagradzanego autora i operatora filmów przyrodniczych.

Bolero de Ravel
"O czym opowiada wachlarz? Zapewne każdy zrozumie jego mowę inaczej. Bolero Teatru Tańca NTF to przede wszystkim opowieść o kobiecie – zmiennej, pełnej pasji i życia." taniec.subiektywnie

Utwór Maurice’a Ravela jest stylizacją tańca hiszpańskiego o tej samej nazwie - bolero. Został skomponowany w 1928 r. dla zespołu baletowego Idy Rubinstein, a pierwszą w historii tańca choreografię przygotowała Bronisława Niżyńska - siostra genialnego Wacława Niżyńskiego. Małgorzata Matuszewska w oryginalny sposób przenosi klasyczny temat w przestrzeń współczesnej sceny, nadając mu nowy, świeży wymiar.

NTF Teatr Tańca Małgorzaty Matuszewskiej w składzie:
Karolina Łucznik, Małgorzata Matuszewska, Anna Ochman, Magdalena Faszcza( w zastępstwie Agaty Teodorczyk)

choreografia: Małgorzata Matuszewska

produkcja: Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki

Spektakl współorganizowany przez Instytut Tańca i Muzyki w ramach Programu Scena dla Tańca 2019

 

Telefon
89 513 17 36 lub 693 94 30 74
Strona WWW
Adres
Parkowa 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Niedziela, 07.06.2020