Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
17
Data : Poniedziałek, 17 sierpnia

Moribunda/sowa/olsztyn

Koncerty
Termin: środa, 2 października 19:00

Miejsce: Galeria Sowa, Olsztyn, Zamkowa 2

Moribunda czyli folk-transowa maszyna do podróży wewnętrznych - nowy i wyjątkowy zarazem projekt muzyczny na Krakowskiej scenie. Założyciel i lider Grzegorz Kot tworzy wokół swojej muzyki niepowtarzalną atmosferę, a towarzyszący mu muzycy podążają za nim z pełnym zaangażowaniem. Autorskie kompozycje, z naciskiem na nastrój i improwizowane partie solowe, wciągają słuchaczy w trans, który czyni z koncertów doświadczenie nie z tego świata. Dzięki temu, że jest to głównie muzyka instrumentalna, a jednocześnie bardzo emocjonalna, każdy ze słuchaczy ma możliwość przeżycia swojej własnej wewnętrznej historii. Wśród fanów Moribundy próbujących nazwać wykonywany przez zespół gatunek muzyczny najczęściej padają określenia takie jak folk, trans czy rock progresywny.

VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=J75HnABbM4U
STRONA WWW i FB:
https://www.moribunda.com/
https://www.facebook.com/moribunda1

Skład zespołu:
Grzegorz Kot – gitara akustyczna
Bartosz Kot – djembe
Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna, cajon
Piotr Grząślewicz – gitara basowa, gitara elektryczna
Adam Partyka - perkusja

Więcej o członkach zespołu:

Piotr Grząślewicz
Krakowski gitarzysta, multiinstrumentalista, kompozytor, muzyk sesyjny. Współtwórca wielu zespołów sceny bluesowej i jazzowej, m.in. Funk de Nite, Hard Times, Kraków Street Band, Harmonijkowy Atak, Blue Machine. W 2008 roku został laureatem festiwalu FAMA Świnoujście wraz z zespołem Blue Machine. W ramach działalności sesyjnej współpracował z artystami sceny pop, m.inJustyna Steczkowska i Olek Klepacz. Z zespołem Funk de Nite koncertował z europejskimi gwiazdami jazzu - Saskia Laroo (Holandia), Christoph Titz (Niemcy), Bryan Corbett (Anglia). Występował na większości polskich festiwali jazzowych i bluesowych, oraz masowych (Przystanek Woodstock, KFPP Opole). Z zespołem Kraków Street Band w 2014 roku reprezentował Polskę na jednym z największych festiwali muzyki ulicznej Haizetara w Hiszpanii. W Europie koncertował z różnymi zespołami na scenach festiwalowych w Anglii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Czechach, Danii, Hiszpanii, Litwie, Łotwie, Słowacji, Niemczech, Norwegii. W 2011 roku rozpoczął współpracę z krakowskim Teatrem STU gdzie komponował i wykonuje na żywo muzykę do spektakli "Sen Orfeusza" oraz "Wędrowanie wg. Stanisława Wyspiańskiego - Wesele, Wyzwolenie, Akropolis" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Podczas produkcji Tryptyku Wyspiańskiego współpracował z Janym Kantym Pawluśkiewiczem oraz Zbigniewem Wodeckim.

Marcin Hilarowicz
Krakowski gitarzysta, multiinstrumentalista, kompozytor, muzyk sesyjny. Członek krakowskich zespołów Que Passa, Hard Times. Bardzo sprawny gitarzysta zakorzeniony w tradycji flamenco i gypsy swing, porywający słuchaczy swoimi niezapomnianymi solówkami. W 2011 roku rozpoczął współpracę z krakowskim Teatrem STU gdzie komponował i wykonuje na żywo muzykę do spektakli "Sen Orfeusza" oraz "Wędrowanie wg. Stanisława Wyspiańskiego - Wesele, Wyzwolenie, Akropolis" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Podczas produkcji Tryptyku Wyspiańskiego współpracował z Janym Kantym Pawluśkiewiczem oraz Zbigniewem Wodeckim.


Bartosz Kot
Zakorzeniony w tradycyjnych rytmach bębniarz. Fascynuje go szczególnie muzyka afrykańska. Sam wykonuje instrumenty perkusyjne. Członek zespołu Kaszmir, a obecnie Moribunda.

Adam Partyka
Muzyk sesyjny, perkusista. Współpracował z takimi zespołami jak: Gienek Loska Band, Harmonijkowy Atak (Harpcore), The Awarians, Magda Piskorczyk, Nie Strzelać Do Pianisty, Tomek Kamiński Band. Uczeń Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Koncertował zarówno w Polsce jak i za granicą. Z zespołem Kraków Street Band dotarł do finału 7 edycji Must Be The Music. Obecnie udziela się w zespołach: Moribunda, Kraków Street Band, Cheap Tobacco, Synapsy.


Grzegorz Kot
Muzyk, kompozytor, założyciel i lider Moribundy. Zafascynowany w pierwotnych rytmach i transie. Od lat związany z krakowskimi artystami. Projekt Moribunda jest efektem jego kilkuletniej pracy nad kompozycjami, aranżacją i składem zespołu.
Bilety 30zł

 

Telefon
502656902
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Zamkowa 2, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 15.08.2020