Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
10
Data : Czwartek, 10 października
11
Data : Piątek, 11 października
12
Data : Sobota, 12 października
19
Data : Sobota, 19 października

Quatuor Europa - Koncert Kameralny

Koncerty
Termin: wtorek, 9 lipca 18:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

W dniu 9 lipca 2019r. (wtorek), o godz. 18.00, w sali koncertowej Filharmonii zespół QUATUOR EUROPA zabierze publiczność w „Muzyczna podróż do Hiszpanii”. Artyści: Cristian Ifrim - I skrzypce, Anna Radomska Gardyjas – skrzypce, Jorge Wojtysiak – altówka i Małgorzata Sęk – wiolonczela, zaprezentują program, na który złożą się następujące kompozycje: Enrique Granados - Danza Espanola, Isaac Albeniz - Suita Hiszpańska (Asturias Sewilla), Pablo Sarasate - Romans Andaluzyjski, Georg Philipp Telemann - Suita Don Quijote, Galop Rosinante i Sancho Pansa, Odejście Don Quijota, Luigi Boccherini – Fandango, Amparito la Roca – pasodoble, Georges Bizet - Suita z opery Carmen, Habanera, Marsz Torreadora, Federico Chueca – Bateo.

 

Przyjemność wysłuchania koncertu będzie połączona z degustacją znakomitego wina oraz spotkaniem audiowizualnym poświęconym prezentacji tradycji, folkloru oraz słynnej gonitwie byków podczas święta San Fermin w Navarrze. 

QUATUOR EUROPA powstał w 2000 roku z inicjatywy czwórki znakomitych muzyków, solistów najważniejszych orkiestr europejskich, których łączy wspólne zamiłowanie do muzyki kameralnej. Na co dzień pracują oni w renomowanych orkiestrach takich jak Orquesta de Camara del Palau de la Música Catalana, Philharmonia Orchestra of Yale, Orkiestra Filharmonii w Bukareszcie, Sinfonia Varsovia, Orquestra de Euskadi w San Sebastian, Orquesta Sinfonica de Navarra, Grupo Enigma (orkiestra kameralna) w Saragossie, Polish Camerata.

 

Każdy z nich reprezentuje inny kraj pochodzenia, ale łączy ich obecnie miejsce zamieszkania, w północnych prowincjach Hiszpanii (Nawarra Gipuzcoa). Członkowie Quatuor Europa uczestniczyli w wielu konkursach muzyki kameralnej, zdobywając nagrody i wyróżnienia: Międzynarodowy Konkurs Kwartetów w Colmar, Muzyki Kameralnej w Belgradzie oraz w Łodzi, Concurs Germans Claret, Concurs de Cambra Sofia Puche w Hiszpanii, oraz jako soliści: Konkurs im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Międzynarodowy Konkurs Nicanor Zabaleta w San Sebastian, Konkurs Wiolonczelowy im. 
K. Wiłkomirskiego w Poznaniu.


Brali udział w wielu festiwalach muzyki kameralnej: Festival de Perigord Noir, Festival de Musica Visual en Lanazarote, Festival Musikaste w Renteria - San Sebastian, Quincena Musical de Donosti, Caper Lubliniensis, Muzyka i Architektura w Toruniu, Festiwal Zespołów Kameralnych w Warszawie.

Wraz z różnymi zespołami i jako soliści dokonali wielu nagrań dla tak ważnych firm dyskograficznych jak Harmonia Mundi, Naxos, Cristal Records, Nimbus, Discoby, Elkar, Polskie Radio i TV Polonia.

Występowali na scenach najważniejszych sal koncertowych Europy, Azji i Ameryki uczestnicząc w wielu podróżach artystycznych realizowanych z grupami kameralnymi jak i z orkiestrami, w których pracują.


Wraz z działalnością koncertową, wszyscy muzycy zespołu aktywnie udzielają się pedagogicznie, współpracując z najważniejszymi centrami edukacji muzycznej w Hiszpanii i w Polsce oraz prowadząc letnie kursy mistrzowskie dla wybitnie uzdolnionej młodzieży.


Od roku 2009 regularnie odbywają muzyczne podróże do Polski, grając utwory czołowych kompozytorów hiszpańskich i europejskich. Quatuor Europa współpracuje także z solistami tej rangi jak Peter Verhoyen, Thomas Indelmuhle, Maciej Pikulski, Eva Fontalba, Frank Coryn, Lukasz Krupiński i Vadim Tsibulevsky.

 

Bilety na koncert w cenie 30 zł normalny i 22 zł ulgowy są do nabycia w kasie biletowej Filharmonii (wt.-pt. w godz.10-18) oraz poprzez stronę internetowąwww.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

 

źródło wydarzenia
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 19.10.2019