Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
3
4
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
28
30

Ciało I Technika Aktorska W Teatrze Impro - Warsztat Na Lampie

Warsztaty, Kursy
Termin: sobota, 22 czerwca 09:30

Miejsce: Kloszart ul. Kurta Obitza 1, 10-725 Olsztyn

Zapraszamy Cię na sobotni warsztat impro na Lampie z Pauliną i Robertem z Mia100w z Warszawy!

Co zrobić, aby nie być "gadającą głową"?
Czy impro musi zawierać się tylko w słowie i gagu?
Jak uruchomić swoje ciało w improwizacji?
Jak zbudować psychologię postaci w spektaklu improwizowanym?

Na te pytania odpowiesz sobie na dwublokowym, siedmiogodzinnym warsztacie!

Blok pierwszy: kontakt improwizacja (3,5 h), prowadzenie: Paulina Gawrońska.
Warsztaty z wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o impro (kontakt-improwzacja - bardzo fizycznie oraz aktorski workshop ze wszystkiego) a teraz kilka słów do rymu, żeby: impostacja, trawestacja, konsternacja, konstatacja. Kontakt improwizacja to technika tańca, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową.

Blok drugi: aspekt gry aktorskiej w teatrze improwizacji (3,5 h), prowadzenie: Robert Kibalski
Spektakl impro, inspirując się sugestiami widzów, najczęściej buduje akcję sceniczną, szczególny nacisk kładąc na tworzący się spontanicznie dialog (słowny) pomiędzy bohaterami. Na moich warsztatach postaram się przekazać "narzędzia aktorskie" dzięki którym improwizowane budowanie opowieści można pogłębić o te elementy, które w dialogu tworzą się poza słowami lub obok nich.

O prowadzących:

Paulina Gawrońska
Aktorka, reżyserka, animatorka kultury, pedagog. Absolwentka PWST Wrocław i UAM Poznań. Ma na swoim koncie liczne nagrody reżyserskie na krajowych jak i międzynarodowych festiwalach teatralnych. Najważniejsze z nich to: Grand Prix na XXVIII i XXVII Prezentacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży, BUNTE BUEHNE FELLBACH - Międzynarodowy Festiwal Teatralny, Stuttgart, Premiul de Excelenta na Międzynarodowym Festiwalu im. Georga Constantina, Bukareszt. Współpracowała z Teatrem Archa (Praga), Operą Dolnośląską (Wrocław) oraz licznymi teatrami niezależnymi w Polsce. Wykładała na Uniwersytecie im. A. Mieckiewicza w Poznaniu i Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów w Kaliszu. Uhonorowana tytułami Talent Roku i Osobowość Kultury.

Robert Kibalski
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończył w 1994 roku. Pracował jako aktor w Bałtyckim Teatrze w Koszalinie, Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze w Radomiu oraz w Teatrze Ochoty w Warszawie. Współpracuje ze studiami nagrań oraz występuje w programach telewizyjnych. Swoją przygodę z teatrem improwizacji rozpoczął w Teatrze ANIMA, następnie w teatrze improwizacji Słabo TO Widzę. Aktualnie występuje w AB OVO oraz prowadzi Teatr Komponowany Mia100w. Od wielu lat pracuje z młodzieżą jako instruktor teatralny w Teatrze Ochoty prowadząc zajęcia z technik teatru improwizacji. Prowadzi również warsztaty dotyczące improwizacji aktorskiej.

 

Adres
Kurta Obitza 1, 10-725 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 06.06.2020