Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
3
4
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
28
30

Zatrzymaj Się, Spójrz W Oczy.

Inne
Termin: niedziela, 16 czerwca 16:00

Miejsce: Scena Staromiejska

Zatrzymaj się i spójrz! :)
Odbudujmy poczucie więzi międzyludzkiej doświadczając siły, jaką niesie ze sobą kontakt wzrokowy. Wydarzenie polega na podzieleniu się "1 minutą" kontaktu wzrokowego z nieznajomymi osobami w miejscu publicznym. Poczuj wspólnotę z całą społecznością ludzi. Poczucie bliskości roztapia dzielące nas granice, poczucie odmienności, krzywdzące stereotypy.

Zmiany zachodzące w świecie wzbudzają niepokój: pojawia się coraz więcej podziałów na lepszych i gorszych, powstaje wzajemna nieufność i wrogość. Coraz dalej nam do siebie. Częściej spoglądamy w telefony, niż w oczy spotykanych przez nas osób. Mamy okazję spojrzeć sobie w oczy i przypomnieć sobie, że łączy nas człowieczeństwo, wspólnota naszych doświadczeń.

Gdy obce osoby patrzą sobie w oczy pojawia się bliskość, nawiązuje się więź. Próbowaliście kiedyś spojrzeć w oczy obcemu przechodniowi? Kiedy ostatni raz patrzyliście w oczy bliskiej osobie? Bez rozpraszaczy, bez słów, bez oczekiwań?

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?
1. Znajdź tablice z napisem → “Gdzie podział się prawdziwy kontakt międzyludzki? Dowiedz się, dzieląc się 1 minutą kontaktu wzrokowego... "
2. Zaproś osoby na miejscu, aby podeszli i podzielili się chwilą kontaktu wzrokowego z Tobą.

KIEDY?
Spotkamy się w niedziele, 16 czerwca o 16:00 (do 17:00).

GDZIE?
Scena Staromiejska w Olsztynie

JAK MOŻESZ POMÓC?
1/ Jestem w trakcie poszukiwania osób, które pomogą rozpromować wydarzenie (blogerzy, strony fb, media internetowe, gazety, radio itd.) oraz osób, które zrobią zdjęcia i/lub uchwycą wydarzenie na wideo.
2/ Udostępnij to wydarzenie na swoim profilu i zaproś znajomych !!
3/ Poszukuję siedzisk, pufy, poduchy...na godzinkę żeby wygodnie się siedziało.

 

Adres
Stare Miasto, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 06.06.2020