Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
3
4
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
28
30

Wspólne Bicie Rekordu W Czytaniu Książek Na Starym Mieście!

Inne
Termin: piątek, 7 czerwca 09:45

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Miejska Biblioteka Publiczna, Planeta 11, Biblioteka UWM, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna oraz Szkoła Podstawowa nr 1 wspólnie organizują rekord czytania książek przez uczniów. 7 czerwca spotykamy się przy Starym Ratuszu – zbieramy się o 9:45 i około 10:00 rozpoczniemy wspólne czytanie i stworzymy łańcuch ludzi wokół budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i na Scenie Staromiejskiej. Wszystkie czytające osoby zostaną sfotografowane tradycyjnie aparatem oraz z powietrza przy pomocy drona. To jak? Przekonaliśmy Was?! Dajcie nam koniecznie znać czy będziecie! I weźcie ze sobą ulubioną książkę!

O akcji:

7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski będą czytać – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta z nami ponad 400 tys. osób. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, od 29 lat jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne (co roku ponad 2 tys. placówek).

Po prostu chcemy dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

 

Telefon
89 527 57 97
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Stare Miasto 33, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 02.06.2020