Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
Data : Sobota, 8 lutego

Walczmy Z Nienawiścią W Dzień Milczenia! [Omr]

Inne
Termin: piątek, 12 kwietnia 15:00

Miejsce: plac Jana Pawła II, 10-101 Olsztyn

Naszą akcję poświęcamy pamięci Kacpra (2003-2017) z Gorczyna i Dominika (2001-2015) z Bieżunia. Obaj 14 latkowie byli prześladowani przez swoich rówieśników. Nie otrzymawszy wsparcia popełnili samobójstwa.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w corocznym Dniu Milczenia. Wydarzeniu, które sprzeciwia się szeroko rozumianej nienawiści wobec osób LGBT+ oraz ich sojuczniczek i sojuszników.

12 kwietnia będzie dniem przerwania milczenia, do którego na co dzień zmusza nas ograniczanie naszego prawa do miłości, godności i wolności. Dołącz do nas!

Spotykamy się na placu przed olsztyńskim Ratuszem! Plac Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn.

,,Proszę zrozum moje powody do nieodzywania się dzisiaj. Biorę udział w Dniu Milczenia, międzynarodowym ruchu młodzieżowym, który jest protestem przeciw milczeniu, w którym lesbijki, geje, biseksualiści, osoby transseksualne i im przychylni są zmuszeni pozostawać. Moje celowe milczenie jest echem ich milczenia, które jest spowodowane prześladowaniem, uprzedzeniami i dyskryminacją. Wierzę, że przerwanie tego milczenia jest pierwszym krokiem w kierunku walki z tymi niesprawiedliwościami. Pomyśl o głosach, których dzisiaj nie słyszysz. Co Ty zamierzasz zrobić, by przerwać to milczenie?”

Razem walczmy z nienawiścią!

 

Adres
plac Jana Pawla II, 10-402 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 24.02.2020