Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
10
Data : Czwartek, 10 października
11
Data : Piątek, 11 października
12
Data : Sobota, 12 października
19
Data : Sobota, 19 października

Pomiędzy Horyzontami

Wystawy, Wernisaże
Termin: środa, 10 kwietnia 18:00

Miejsce: Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia

Iwona Rossochacka Kenny w swojej sztuce szczególny nacisk kładzie na spontaniczność procesu twórczego. Kreowane przez nią obrazy cechuje emocjonalność i instynktowne podążanie za wewnętrznym głosem. Obserwacja natury ,która jest punktem wyjścia, w procesie kreacji pozostaje tylko impulsem. Ten impuls to siła wytyczająca kierunek w dalszym poszukiwaniu nastroju i klimatu dzieła. Rezultatem tego działania są przedstawienia symbolicznych spotrzeżeń, zatrzymanych ulotnych momentów, w których nastrój odgrywa wiodącą rolę w poszukiwaniu głębi. W kreowanych przez nią malarskich zapisach zawarty jest komunikat o przenikających się przestrzeniach tego co ulotne i zapomniane z tym co zdaje się być jedynie wyobrażeniem chwili.
Kolorystyka, którą posługuje się artystka jest kluczem do wyostrzenia perspektywy postrzegania świata, ale również wskazówką jak go doświadczać pozazmysłowo. Zastosowana tu ekspresja gestów i barw kreuje nowy rodzaj wizualnego kodu, wolnego od narracyjnych obciążeń i symbolicznych zawiłości.
Iwona Rossochacka Kenny w swojej sztuce szczególny nacisk kładzie na spontaniczność procesu twórczego. Kreowane przez nią obrazy cechuje emocjonalność i instynktowne podążanie za wewnętrznym głosem. Obserwacja natury ,która jest punktem wyjścia, w procesie kreacji pozostaje tylko impulsem. Ten impuls to siła wytyczająca kierunek w dalszym poszukiwaniu nastroju i klimatu dzieła. Rezultatem tego działania są przedstawienia symbolicznych spostrzeżeń, zatrzymanych ulotnych momentów, w których nastrój odgrywa wiodącą rolę w poszukiwaniu głębi. W kreowanych przez nią malarskich zapisach zawarty jest komunikat o przenikających się przestrzeniach tego co ulotne i zapomniane z tym co zdaje się być jedynie wyobrażeniem chwili.

 

Telefon
89 524 62 43
Adres
Profesora Romana Prawocheńskiego 9, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 19.10.2019