Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
8
Data : Sobota, 8 lutego

„Klasyka W Młodych Barwach”

Koncerty
Termin: wtorek, 9 kwietnia 19:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Koncert 23.Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Olsztynie 

„Klasyka w młodych barwach” to tytuł koncertu symfonicznego w wykonaniu „Santander Orchestra”, który odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2019 roku, o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. W programie koncertu, który odbywa się w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena publiczność usłyszy III Koncert fortepianowy c-moll op. 37 Ludwiga van Beethovena oraz I Symfonię f-moll op.10 Dmitrija Szostakowicza. Zespół  „Santander Orchestra” poprowadzi Maciej Tworek, a koncert fortepianowy zaprezentuje znakomity młody chiński pianista Yutong Sun. Artysta w 2015 roku ukończył Konserwatorium Muzyczne w Pekinie. Obecnie studiuje w New England Conservatory w Bostonie. Jest zdobywcą głównych nagród prestiżowych konkursów, 
m.in. 19. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Palomy O'Shea Santander, 62. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Marii Canals w Barcelonie (2016), Konkursu Pianistycznego „Prize Jaen” (2012).  Yutong Sun występował w renomowanych salach koncertowych m.in. w Salle Cortot w Paryżu, Palau de la Música w Barcelonie, Jordan Hall w Bostonie i Bolshoi Hall w Sankt Petersburgu. Współpracował z Orkiestrą Filharmonii w St. Petersburgu, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Ukrainy, Phoenix Symphony Orchestra, Fort Worth Symphony Orchestra. W obecnym sezonie wystąpi z koncertami w Bostonie, Paryżu, a także podczas „Verbier Festival” w Szwajcarii. 

Maciej Tworek w krakowskiej Akademii Muzycznej studiował fortepian w klasie prof. Jana Hoffmana, chóralistykę na Wydziale Wychowania Muzycznego oraz dyrygenturę na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki w klasie prof. Józefa Radwana. Brał udział w dyrygenckich kursach mistrzowskich prowadzonych przez Helmutha Rillinga, Rogera Norringtona i Kurta Masura. Jako asystent współpracował z Valerym Giergievem i Lorinem Maazelem. W latach 2005 do 2012 był dyrygentem „Capelli Cracoviensis”, gdzie pełnił również funkcję zastępcy dyrektora. Obecnie jest wykładowcą w krakowskiej Akademii Muzycznej. Koncertował w Europie, Azji i Ameryce Południowej. W 2002 roku rozpoczął trwającą do dzisiaj współpracę dyrygencką z Krzysztofem Pendereckim. Jej owocem było m.in. przygotowanie zespołów Opery Narodowej do europejskiego prawykonania pod dyrekcją kompozytoraVIII Symfonii „Lieder der Vegänglichkeit” i udział w nagraniu z orkiestrą Sinfonia Iuventus dla firmy DUX kompletu jego symfonii i koncertów instrumentalnych. Od roku 2010 opiekę impresaryjną nad artystą sprawuje Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. 

„Santander Orchestra” tworzą młodzi artyści – studenci i absolwenci polskich uczelni muzycznych, którzy mają okazję doskonalić swój warsztat pod kierunkiem znakomitych dyrygentów oraz tutorów, którymi są uznani w Polsce i za granicą muzycy oraz wykładowcy. Od 2015 r. Santander Orchestra koncertowała pod kierunkiem Krzysztofa Pendereckiego, Johna Axelroda, Jerzego Maksymiuka, José Marii Florêncio oraz Lawrence’a Fostera. W 2016 r. orkiestra nagrała swoją pierwszą płytę, na której znalazły się utwory F. Chopina oraz A. Dvořáka – dyrygował José M. Florêncio, fortepian Krzysztof Książek. Pomysłodawcami powstania „Santander Orchestra” są Santander Bank Polska i Fundacja „MyWay”, które realizują ten muzyczny projekt przy wsparciu Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. 

 

źródło wydarzenia
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 24.02.2020