Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
10
Data : Czwartek, 10 października
11
Data : Piątek, 11 października
12
Data : Sobota, 12 października
19
Data : Sobota, 19 października

Aktywne Słuchanie Muzyki Wg Batii Strauss-Prow. Jacek Tarczyński

Warsztaty, Kursy
Termin: sobota, 13 kwietnia 09:00

Miejsce: Przedszkole Niepubliczne Nutka

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, którzy chcą dowiedzieć się jak pracować z dziećmi w innowacyjny sposób! Jedyna taka okazja na Warmii i Mazurach! Jacek Tarczyński na nasze specjalne zaproszenie przyjedzie i poprowadzi warsztaty!

Aktywne słuchanie muzyki jest niezwykłą metodą pracy integrującą zarówno słuchanie muzyki, grę na instrumentach, śpiew i taniec, z elem. pantomimy, dramy i wielu innych form pracy. Pozwala dziecku na zamianę ról ze słuchacza, w wirtuoza, a czasem dyrygenta. Dzięki temu pobudza wyobraźnię muzyczną dzieci na wielu płaszczyznach, co znacznie uatrakcyjnia zajęcia.

O prowadzącym:
Jacek Tarczyński – pedagog, nauczyciel muzyki. Inspiracje do swoich niezwykle oryginalnych zajęć czerpie z systemu Carla Orffa. Ponadprzeciętne zaangażowanie i entuzjazm dzieci, z którymi pracuje (a właściwie – bawi się) osiąga dzięki swoim, oryginalnym, wypracowanym przez kilkunastoletnią praktykę oraz specjalistyczne studia, metodom i technikom, eksponującym twórcze zaangażowanie dziecka. Działania twórcze - śpiew, gra na instrumentach i przedmiotach codziennego użytku, taniec - w dużej mierze oparte na improwizacji, to główna oś jego zajęć, zarówno z dziećmi, jak i studentami czy nauczycielami-praktykami, uczestniczącymi w kursach przez niego prowadzonych. Mimo wielu setek uczestników jego szkoleń trudno znaleźć kontynuatora, który z podobnym zaangażowaniem oraz skutkiem byłby zdolny zainteresować dzieci uprawianiem muzyki.
Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Jacka na jego stronie:
http://wychowaniemuzyczne.pl/index2.php

 

Adres
Jana Boenigka 24C, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 21.10.2019