Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
10
Data : Czwartek, 10 października
11
Data : Piątek, 11 października
12
Data : Sobota, 12 października
19
Data : Sobota, 19 października

I Okn- Analiza I Podsumowanie 20 Lat Reformy Administracyjnej

Inne
Termin: piątek, 12 kwietnia 09:00

Miejsce: Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów,a także doktorantów na Ogólnopolską Konferencję pt. ,,Analiza i podsumowanie 20 lat reformy administracyjnej w ujęciu polityczno -prawnym".
1 stycznia 1999 roku rząd Jerzego Buzka przeprowadził reformę administracyjną, która wprowadziła nowy ustrój oparty na trójstopniowej strukturze samorządu terytorialnego. Utworzono 308 powiatów ziemskich i 64 miast na prawach powiatu wraz z 16 rządowo -samorządowymi województwami. Reforma wpłynęła nie tylko na zmianę polskiego samorządu, ale również wprowadziła znaczące zmiany w szeroko rozumianej administracji publicznej.
Jubileuszowe 20 lat istnienia reformy to doskonała okazja do reasumpcji doświadczeń i transformacji zachodzących w samorządzie terytorialnym i administracji publicznej po 1999 roku. Mamy nadzieję, że wystąpienia uczestników, liczne dyskusje i refleksje skłonią do wypracowania propozycji nowych rozwiązań na rzecz efektywności i skuteczności funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Proponowane zagadnienia :
-ustrój jednostek samorządu terytorialnego
-problemy samorządu terytorialnego
-wpływ wejścia Polski do UE na obraz polskiej samorządności
-demokratyzacja i partycypacja na szczeblu lokalnym
-cyfryzacja administracji
-relacja między władzą centralną, a samorządem terytorialnym
-zmiany w ustawodawstwie krajowym względem samorządu terytorialnego
-instrumenty i determinanty polityki lokalnej
-finanse jednostek samorządu terytorialnego
-zarządzanie rozwojem lokalnym i regionalnym

Pragniemy, aby konferencja była miejscem merytorycznej debaty i wymiany poglądów praktyków i teoretyków prawa, jak i osób zainteresowanych problematyką szeroko rozumianej administracji publicznej, a także samorządu terytorialnego po 1999 roku.

Do udziału zaproszeni zostali znani i zasłużeni samorządowcy oraz specjaliści z zakresu prawa administracyjnego i konstytucyjnego. Obok wystąpień merytorycznych zaplanowaną mamy dyskusję z ekspertami.

Przewidujemy możliwość czynnego jak i biernego uczestnictwa w wydarzeniu.
Koszt udziału w konferencji wynosi 50 zł i obejmuje on czynny udział oraz materiały pokonferencyjne. Udział bierny jest bezpłatny.

 

Adres
Benedykta Dybowskiego 11, 10-719 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 19.10.2019