Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
10
Data : Czwartek, 10 października
11
Data : Piątek, 11 października
12
Data : Sobota, 12 października
19
Data : Sobota, 19 października

Ankh Koncert Promujący Nowy Album

Koncerty
Termin: czwartek, 25 kwietnia 19:00

Miejsce: Galeria Sowa, Olsztyn, Zamkowa 2

Koncert Ankh
Galeria Sowa Olsztyn
25.04.2019 r. godz.19

Ankh - kielecka grupa rockowa, która zaistniała na polskim rynku muzycznym w 1991 roku w składzie: Piotr Krzemiński, Krzysztof Szmidt, Jacek Gabryszek i Michał Jelonek. W lipcu 1992 roku zespół zdobył nagrodę publiczności podczas Rock Festiwalu w Kielcach. W kolejnym roku wystąpił na Festiwalu Muzyki Rockowej "Jarocin '93" i otrzymał niemal całą pulę nagród: II nagrodę jury, nagrodę dziennikarzy, nagrodę głównego sponsora, nagrodę wytwórni Mega Czad - kontrakt na nagranie płyty - i najważniejszą dla grupy- nagrodę publiczności.

W lutym 1994 roku ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany "Ankh", najpierw wydany na kasecie, a cztery miesiące później na płycie kompaktowej (tzw. "czarna"). Wydawnictwo to okazało się sukcesem artystycznym i komercyjnym, album zebrał entuzjastyczne recenzje i sprzedał się w ilości 80 tys. egzemplarzy. Na kolejnym Festiwalu "Jarocin '94" grupa wystąpiła już w charakterze gościa. W tym roku zarejestrowano również materiał zagrany podczas wywiadu w Radio Gliwice wydany następnie pt. "Ankh - Koncert akustyczny". W styczniu 1995 roku zespół zakończył pracę nad kolejną płytą studyjną. Materiał został zarejestrowany i zrealizowany przez Adama Toczko w Modern Sound Studio w Gdyni, album "Ziemia i Słońce" pojawił się na półkach sklepowych 7 marca 1995 roku.

Kolejne lata działalności zespołu to setki koncertów zagranych w Polsce i za granicą. Grupa zaskarbiła sobie uznanie zarówno krytyków muzycznych, jak i zbudowała rzeszę wiernych fanów swojej muzyki, na stałe wpisując się do kanonu polskiego rocka. Zespół ośmiokrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock (1995-2002), w tym dwukrotnie ('96 i '97) został laureatem Złotego Bączka - nagrody publiczności festiwalu. W listopadzie 1997 r. muzycy weszli do Studia S-5 Polskiego Radia Kraków i pod okiem realizatora Aleksandra Wilka przystąpili do pracy, która zaowocowała wydaniem w 1998 roku albumu „...będzie tajemnicą”. Perkusistę Jacka Gabryszka zastąpili Andrzej Rajski i Adaś Rain. W tamtym okresie działalności zespół koncertował z dwoma zestawami perkusyjnymi, a obok skrzypiec Michała Jelonka, można było usłyszeć altówkę Łukasza Lisowskiego oraz wokal Agnieszki Dudek, która wspomagała w niektórych utworach Piotra Krzemińskiego. W tym samym roku zespół zrealizował swój pierwszy wideoklip, do utworu "BLAAZA". Realizacją wideo zajął się Paweł Bogocz.

W kwietniu 1999 zespół został zaproszony przez słynny teatr Volksbühne do występu w Berlinie. Ankh został bardzo dobrze przyjęty przez berlińską publiczność. W grudniu 1999 roku grupa otrzymała zaproszenie od Rock Symphony, jednej z najbardziej prestiżowych wytwórni płytowych w Ameryce Południowej, specjalizującej się w rocku progresywnym. Zespół poleciał do Brazylii i wziął udział w dwudniowym Rio Art Rock Festival '99. Koncert grupy z Polski okrzyknięto najlepszym na Rio Art Rock Festival. W 2001 roku zespół zagrał na festiwalu Baja Prog V w Mexicali. W maju 2002 roku Ankh koncertował w Nowym Jorku i Chicago. Płyta studyjna "Expect Unexpected" ukazała się w 24.03.2003 roku, nakładem polskiej wytwórni Metal Mind Production. Edycją południowoamerykańską albumu zajęła się wytwórnia Rock Symphony. Światowa premiera nowego materiału miała miejsce w czasie festiwalu Baja Prog VII w Mexicali - w meksykańskiej Kaliforni.

 

Telefon
502656902
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Zamkowa 2, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 19.10.2019