Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Środa, 1 maja
5
Data : Niedziela, 5 maja
7
Data : Wtorek, 7 maja
8
Data : Środa, 8 maja
9
Data : Czwartek, 9 maja
10
Data : Piątek, 10 maja
11
Data : Sobota, 11 maja
12
Data : Niedziela, 12 maja
13
Data : Poniedziałek, 13 maja
14
Data : Wtorek, 14 maja
15
Data : Środa, 15 maja
16
Data : Czwartek, 16 maja
17
Data : Piątek, 17 maja
18
Data : Sobota, 18 maja
19
Data : Niedziela, 19 maja
21
Data : Wtorek, 21 maja
22
Data : Środa, 22 maja
23
Data : Czwartek, 23 maja
24
Data : Piątek, 24 maja
25
Data : Sobota, 25 maja
26
Data : Niedziela, 26 maja
29
Data : Środa, 29 maja

Service Jam Olsztyn 2019

Inne
Termin: sobota, 30 marca 10:00

Miejsce: Centrum Nauk Humanistycznych UWM (ul. Kurta Obitza 1, hol koło Auli im. Dietrichów, sala 15-16

? Podziel się kreatywnością i zmień świat w 48 h! ?

Już po raz drugi w Olsztynie odbędzie się 3-dniowe święto kreatywności, myślenia projektowego i innowacyjności.
Service Jam Olsztyn jest organizowany w ramach ogólnoświatowego wydarzenia Global Service Jam, w trakcie którego interdyscyplinarne zespoły, przy wykorzystaniu metod i narzędzi myślenia projektowego (Design Thinking), w ciągu 48 godzin poszukują rozwiązań zmieniających świat na lepsze.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować
?https://bit.ly/2To0hAH.Czytaj więcej?
____________________________________________

JAM to po prostu spotkanie osób zainteresowanych projektowaniem usług i doświadczeń klientów, aby w duchu eksperymentów, kreatywności, współpracy i przyjaznej konkurencji w interdyscyplinarnych zespołach, w ciągu jednego weekendu opracować i prototypować całkowicie nowe usługi, produkty lub inicjatywy inspirowane wspólnym tematem. Na zakończenie imprezy opracowane koncepcje i ich prototypy zostaną zaprezentowane na całym świecie na specjalnie dedykowanej platformie http://globaljams.org

GŁÓWNYM SENSEM Service Jamu, w przeciwieństwie do innych wydarzeń o podobnym charakterze, nie jest rywalizacja i wygrana, lecz dobra zabawa, współpraca i wzajemne inspirowanie się. Chodzi o to, aby w trakcie kreatywnej pracy nauczyć się bardzo ważnych kompetencji i umiejętności społecznych, takich jak praca zespołowa, prawidłowa komunikacja, kreatywność, dostrzeganie potrzeb innych ludzi i ich zrozumienie. Daje to zawsze gwarancję zdumiewających efektów, ale i poczucie dobrze wykonanej roboty. Przy wykorzystaniu metody design thinking można bowiem zaprojektować cały świat

W TYM ROKU w dniach 29-31 marca 2019 r. wraz z ponad 120 „jamami” z całego świata uczestnicy SJO będą koncentrować się na wspólnym temacie i próbować interpretować go w taki sposób, aby globalne problemy rozwiązywać w lokalnym kontekście.

TEMAT tegorocznego jamu poznamy wszyscy w tym samym czasie na całym świecie w piątek 29 marca tuż przed rozpoczęciem wydarzenia.
Będziemy zachęcać wszystkich uczestników do interpretowania ogólnoświatowego tematu jamu w kontekście najbliższego otoczenia, szkoły, uczelni, osiedla, miasta, studentów, mieszkańców, dzieci i seniorów, osób z niepełnosprawnościami.
Opracowane rozwiązania będą stanowiły bank pomysłów gotowych do wdrożenia w naszym regionie.

UCZESTNICY Service Jam Olsztyn w trakcie trzydniowej zabawy będą mieli okazję:
• poznać nowe osoby i tworzyć innowacyjne zespoły, łączyć bardzo różnorodne kompetencje i nauczyć się współpracy w grupie ?
• poznać proces projektowy i narzędzia generowania innowacji wykorzystywane przez projektantów i designerów, nauczyć się kompetencji związanych z myśleniem i działaniem projektowym ?
• stać się autorami innowacyjnych pomysłów i rozwiązań odpowiadających na realne problemy i potrzeby innych osób ?

DO UDZIAŁU w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich, którzy:
• są otwarci na współpracę z innymi, chcą się dzielić swoją kreatywnością, wiedzą i doświadczeniem ??
• mają od 10 do 110 lat ??
• maja wielką chęć nauczyć się nowych umiejętności, zdobyć nową wiedzę i pokazać się światu ze swojej najlepszej strony ?
• lubią dobrą zabawę ?

Warto pamiętać, że JAM to NIE:
❌ Konferencja – uczestnicy nie są tu po to, aby wykładać, słuchać, lub po prostu rozmawiać. Są tutaj, aby pracować razem, aby prototypować i budować coś, co już jest na drodze do urzeczywistnienia.
❌ Networking i design drinks - uczestnicy nie są tutaj, by pochwalić się swoimi umiejętnościami, rozmawiać o tym, co dzieje się w ich branży (chociaż takie rzeczy mogą się zdarzyć). Będą nawiązywać kontakty i dzielić się wiedzą w najlepszy możliwy sposób - poprzez pracę nad pomysłami, planami i wspólnym budowaniem prototypów.
❌ Grupa dyskusyjna, barcamp - Chociaż Jam może przyjąć dowolną formę, istnieje jasny cel na weekend - funkcjonujące prototypy, które mogą stać się rzeczywistością, a które zostaną opublikowane światu pod koniec weekendu.
❌ Start-up weekend - uwielbiamy imprezy typu start-up, ale jam nie jest jedną z nich. Jam jest na samym początku cyklu generowania innowacji i co do zasady uczestnicy współpracują z osobami im nieznajomymi. Z tego oczywistego względu mogą nie chcieć rozpocząć z nimi nowego biznesu w poniedziałek rano, a ich prototyp może nie być jeszcze opłacalny. Warto pamiętać jednak, że rozwijający się start-up jest możliwym wynikiem Jam, ale z pewnością nie jest celem.

 

Adres
Kurta Obitza 1, 10-725 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Piątek, 24.05.2019