Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Środa, 1 maja
5
Data : Niedziela, 5 maja
7
Data : Wtorek, 7 maja
8
Data : Środa, 8 maja
9
Data : Czwartek, 9 maja
10
Data : Piątek, 10 maja
11
Data : Sobota, 11 maja
12
Data : Niedziela, 12 maja
13
Data : Poniedziałek, 13 maja
14
Data : Wtorek, 14 maja
15
Data : Środa, 15 maja
16
Data : Czwartek, 16 maja
17
Data : Piątek, 17 maja
18
Data : Sobota, 18 maja
19
Data : Niedziela, 19 maja
21
Data : Wtorek, 21 maja
22
Data : Środa, 22 maja
23
Data : Czwartek, 23 maja
24
Data : Piątek, 24 maja
25
Data : Sobota, 25 maja
26
Data : Niedziela, 26 maja
29
Data : Środa, 29 maja

Warsztaty Kontakt Improwizacji Z Natalią Oniśk

Taneczne
Termin: sobota, 16 marca 13:00

Miejsce: Studio Tańca Warszawska66 Dance Station Warszawska 66A, 10-082 Olsztyn

Zapraszamy na warsztat, podczas którego będziemy trenować umiejętności szczególnego i specyficznego dla kontakt improwizacji organizowania swojego ciała w fizycznej interakcji z innym ciałem/innymi ciałami. Sprawdzimy jak zdolność dostrajania się do innych osób może otworzyć ciało na nowe jakości oraz ułatwić ruch w przestrzeni, zmianę poziomów, wymianę ciężaru, proponowanie i odczytywanie propozycji. Damy sobie czas na improwizowanie solo, w duetach i w grupie, wzmacniając zdolność podejmowania decyzji i odnajdywania się w otwartej przestrzeni.

Kontakt improwizacja to technika tańca i praktyka, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Na poziomie techniki KI bada jak radzić sobie z ciężarem - oddawaniem go i przyjmowaniem, jak komunikować się poprzez dotyk i ruch. Od początku istnienia (1972) w kontakt improwizację wpisane jest poszukiwanie, badanie i uczenie się.

Warsztaty rozwijają świadomość ciała, kreatywność, zaufanie do siebie. Pozwalają rozpoznawać swoje zasoby i schematy ruchowe i myślowe i twórczo je przekształcać. Stwarzają okazję do głębokiego spotkania z samym_ą sobą i spotkania z innymi. Uczą współpracy, pokojowego współistnienia, stawiania granic, bycia blisko. Oswajają z dotykiem, bliskością. Dają ogrom przyjemności i radości, mogą konfrontować z nie zawsze łatwymi zagadnieniami. Przyjdźcie z otwartością i gotowością na spotkanie z nowym i nieznanym.

NATALIA ONIŚK - edukatorka, tancerka, performerka i aktywistka taneczna. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z kontakt improwizacji, improwizacji i świadomości ciała. Uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych z zakresu somatyki, improwizacji i choreografii. Studiuje Body-Mind Centering (Somatic Movement Education Program). Praktykuje Metodę Feldenkraisa i Ruch Autentyczny. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu. Jako performerka współpracowała z Renatą Piotrowską-Auffret, Magdą Ptasznik, Marią Stokłosą, kolektywem Holobiont, Pauliną Święcańską. Jest współzałożycielką Fundacji Się, zajmującej się szerzeniem pracy z ciałem w jej terapeutycznych i artystycznych aspektach.

 

Adres
Al. Warszawska 66A, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Piątek, 24.05.2019