Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
2
Data : Wtorek, 2 kwietnia
3
Data : Środa, 3 kwietnia
4
Data : Czwartek, 4 kwietnia
5
Data : Piątek, 5 kwietnia
6
Data : Sobota, 6 kwietnia
7
Data : Niedziela, 7 kwietnia
9
Data : Wtorek, 9 kwietnia
10
Data : Środa, 10 kwietnia
11
Data : Czwartek, 11 kwietnia
12
Data : Piątek, 12 kwietnia
13
Data : Sobota, 13 kwietnia
14
Data : Niedziela, 14 kwietnia
17
Data : Środa, 17 kwietnia
18
Data : Czwartek, 18 kwietnia
23
Data : Wtorek, 23 kwietnia
24
Data : Środa, 24 kwietnia
25
Data : Czwartek, 25 kwietnia
26
Data : Piątek, 26 kwietnia
27
Data : Sobota, 27 kwietnia
28
Data : Niedziela, 28 kwietnia

Kolory Karnawału

Koncerty
Termin: piątek, 11 stycznia 19:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Szanowni Państwo,

W dniu 11 stycznia 2019 roku, o godz.19.00 w koncercie pt. „Kolory karnawału” orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej oraz sekcję rytmiczną w składzie: Piotr Mania, Piotr Filipowicz i Sebastian Frankiewicz poprowadzi Tomasz Szymuś. Solistami koncertu będą wokaliści – Katarzyna Dereń i Jacek Kotlarski.

W „kolorach karnawału” usłyszymy zarówno utwory przedwojenne i nawiązujące do nich – tango Fanny Gordon Ostatnia nocoraz kompozycję Tomasza Szymusia Tormenta instrumental tango – jak i pochodzące z XXI wieku, takie jak aranżacja przeboju z repertuaru Krzysztofa Kiljańskiego i Kayah Prócz ciebie nic. Największą część wieczoru wypełnią więc rozkołysane, taneczne przeboje oraz muzyka filmowa. Przemieszczać się będziemy pomiędzy światem filmów Disneya a przygodami Agenta 007. Usłyszymy dwie nieśmiertelne ballady: Beauty and the Beast Alana Menkena z filmu Piękna i Bestia oraz Can You Feel The Love Tonight  Eltona Johna z Króla Lwa. Brzmienie niezapomnianych kompozycji Johna Barry’ego z filmów Operacja Piorun iPozdrowienia z Rosji ukontentuje szczególnie tych, którzy uważają, że „jedyny słuszny” Bond ma twarz Seana Connery’ego. Klasykę polskiej piosenki przypomną aranżacje Niech żyje bal Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej oraz Ktoś między nami z repertuaru Anny Jantar. Setki różnych wykonań miała piosenka It’s Oh So Quiet – pierwsza była wersja Betty Hutton, najbardziej efektowna – Björk. Jakie będzie jej wykonanie w Olsztynie? Poczekajmy!  Najbardziej dodającymi energii na Nowy Rok utworami będą radosne, porywające do tańca, idealne do wspólnego śpiewania i tańca przeboje czarnoskórych artystek:Street Life Randy Crawford, przypomniane ostatnio dowcipnie w znakomitym serialu Better Call Saul, oraz nieśmiertelne We Are Family ze złotej ery disco, założonego przez filadelfijskie siostry zespołu Sister Sledge. Usłyszymy także utwór You Will Never Find Lou Rawlesa, nazywanego „gentlemanem rhythm & bluesa”. W tym samym duchu utrzymana jest pulsująca w rytmie lat siedemdziesiątych kompozycja Tomasza Szymusia Few Days in Dubai.  
Ten pochodzący z Olsztyna muzyk, dyrygent, aranżer to postać niezwykle lubiana i ceniona na polskiej scenie muzycznej. Zrealizował wiele opraw prestiżowych festiwali i imprez muzycznych m.in. takich jak: Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, Sopocie Festival, Top Trendy czy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Współpracuje z Teatrem Szóste Piętro, Teatrem Muzycznym Roma, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Bałtycką w Gdańsku. Jest znany również z małego ekranu m.in. dzięki stałej współpracy z programem „Taniec z Gwiazdami”, w którym od kilku lat pojawia się za pulpitem dyrygenckim i dba o aranże wykonywanych na żywo utworów. Był kierownikiem muzycznym wielu programów telewizyjnych, m.in. „XFactor”, „Mam talent”, „Superstarcie”. 

Wokalista Jacek Kotlarski w latach 2000–2007 współpracował z teatrem muzycznym Roma w Warszawie, gdzie brał udział w spektaklach Miss SajgonGreaseKotyTaniec Wampirów. Z wielkim powodzeniem zaśpiewał jako solista w projekcie symfonicznym u boku Johna Lorda (Deep Purple). Ma na swoim koncie solowe recitale muzyki filmowej i musicalowej – śpiewał m.in. na deskach Filharmonii Narodowej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Bydgoskiej, wykonywał jedną z głównych ról w musicalu Swing w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W 2011 roku koncertował w prestiżowej Roy Thomson Hall w Toronto (Kanada). 
Kasia Dereń jest jedną z najbardziej obiecujących i nietuzinkowych młodych głosów polskiej estrady. Znakomita interpretatorka, obdarowana niezwykłą skalą i siłą wokalu. Jest finalistką drugiej edycji „The Voice of Poland”.

 

źródło wydarzenia
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 20.04.2019