Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
3
5
Data : Sobota, 5 styczeń
11
Data : Piątek, 11 styczeń
12
Data : Sobota, 12 styczeń
13
Data : Niedziela, 13 styczeń
17
Data : Czwartek, 17 styczeń
18
Data : Piątek, 18 styczeń
19
Data : Sobota, 19 styczeń
20
Data : Niedziela, 20 styczeń
22
Data : Wtorek, 22 styczeń
24
Data : Czwartek, 24 styczeń
26
Data : Sobota, 26 styczeń
31
Data : Czwartek, 31 styczeń

Promocja Książki "wmiędzyczasie"

Książki
Termin: środa, 9 styczeń 17:30

Miejsce: BWA - Biuro Wystaw Artystycznych

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na promocję książki Marcina Berdyszaka i Jaromira Jedlińskiego "wmiędzyczasie", która odbędzie się 9 stycznia (środa) o godz. 17:30 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

W dyskusji wezmą udział prof. Marcin Berdyszak i Jaromir Jedliński.

"wmiędzyczasie" to 600 stron monografii prezentującej twórczość Marcina Berdyszaka, której towarzyszy rozmowa artysty z Jaromirem Jedlińskim. 

Marcin Berdyszak. Urodzony w Poznaniu w 1964 roku. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka oraz z rzeźby w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego w PWSSP w Poznaniu w 1988 roku. Od 1989 roku związany z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu, obecnie Uniwersytetem Artystycznym. Pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego i prowadzi Pracownię Działań Przestrzennych na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych oraz prowadzi zajęcia z warsztatów twórczości edukacyjnej na Wydziale Edukacji Artystycznej. W latach 1999-2002 był prodziekanem Wydziału Edukacji Artystycznej w ASP w Poznaniu. W latach 2002-2008 pełnił funkcję prorektora ds. studenckich i współpracy z zagranicą. Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w latach 2008-2016. Zajmuje się instalacją, obiektem, rysunkiem i malarstwem. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach, Bośni i Hercegowinie, Rosji, Ukrainie, Finlandii, Austrii, Szwecji, Japonii, Meksyku, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Litwie, Izraelu i USA. Brał udział w licznych spotkaniach i konferencjach dotyczących edukacji artystycznej. Zrealizował kilkadziesiąt warsztatów autorskich w kraju i zagranicą. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i zagranicą.

Jaromir Jedliński. Urodził się w 1955 roku. Studiował historię sztuki w Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Courtauld Institute - University of London. Uczestnik ruchu kultury niezależnej w latach 70. i 80. Członek CIMAM (Międzynarodowy Komitet Muzeów Sztuki Nowoczesnej) przy ICOM (Międzynarodowej Radzie Muzeów), członek AICA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Sztuki), członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki. W latach 1991–1996 dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi, gdzie pracował od 1980 roku; w latach 2006–2008 kierownik Galerii Foksal w Warszawie. Wykładał wiedzę o sztuce i wystawiennictwie i muzeologię m. in. w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i TV w Łodzi, w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i w Instytucie Historii Sztuki UAM w Poznaniu, a także w licznych instytucjach w świecie. Organizator bądź współorganizator wielu wystaw, autor opracowań, tekstów i rozmów z artystami, a także współautor filmów o sztuce. Teraz niezależny kurator. Obecnie trwa opracowana przez Jedlińskiego wystawa Marek Chlanda „Beatyfikacje” 2006–2007 w Muzeum Narodowym w Poznaniu; na rok 2012 przygotowuje on wystawę Joseph Beuys – Tadeusz Kantor. Pamięć do Israel Museum w Jerozolimie.

 

Telefon
89 533 51 08
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Aleja marsz. Józefa Piłsudskiego 38, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Czwartek, 17.01.2019