Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
3
5
Data : Sobota, 5 styczeń
11
Data : Piątek, 11 styczeń
12
Data : Sobota, 12 styczeń
13
Data : Niedziela, 13 styczeń
17
Data : Czwartek, 17 styczeń
18
Data : Piątek, 18 styczeń
19
Data : Sobota, 19 styczeń
20
Data : Niedziela, 20 styczeń
22
Data : Wtorek, 22 styczeń
24
Data : Czwartek, 24 styczeń
26
Data : Sobota, 26 styczeń
31
Data : Czwartek, 31 styczeń

Gintautas Vaičys / Wystawa Malarstwa

Wystawy, Wernisaże
Termin: sobota, 8 grudzień 18:10

Miejsce: Galeria Usługa Jazz Bar

W ramach cyklu ,,PODRÓŻE ARTYSTYCZNE'' Galeria Usługa Jazz Bar ( organizator wydarzenia) i Gintautas Vaičys zapraszają serdecznie na LITEWSKI WIECZÓR czyli wernisaż wystawy malarstwa : PIEŚNI BEZ SŁÓW oraz spotkanie z autorem.
Kurator wystawy : Ewa Pohlke
PIEŚNI BEZ SŁÓW 
,,Poezja to mówiące malarstwo, a malarstwo - milcząca poezja ''. Simonides
Malarz tworzy swoje obrazy podobnie jak muzyk komponuje utwory.Zamiast dźwięków używa kolorów.W stosunkowo prostych i uporządkowanych abstrakcyjnych kompozycjach artysty,zawarty jest ogromny ładunek emocjonalny. W jaki sposób namalować tęsknotę,miłośc,oczekiwanie,niepokój czy smutek aby uniknąć dosłowności, aby obraz nie był jedynie ilustracją? Czy można mówić,śpiewać, modlić się,zachwycać ,odczuwać i wyrażać różne emocje,stany ducha nie używając słów? Z pewnością tak.
G.Vaicys potrafi tego dokonać w wyjatkowo subtelny sposób. Nie uwodzi widza dekoracyjnością,ale na jego obrazy patrzy się z wielka przyjemnością.Są harmonijne i pełne pozytywnej energii. Kolory wysmakowane,a kompozycje dźwięczą barwnymi ,rytmicznymi akordami .G.Vaicys kocha jazz i muzyke klasyczną ,chętnie słucha też starej,rdzennej muzyki litewskiej. Jego wielką pasją jest także natura i filozofia.,, Maluję ,ponieważ w ten sposób dzielę się ze światem nie tylko swoimi umiejętnościami ,ale przemyśleniami i emocjami. Tworzę ponieważ to moja pasja i życiowe powołanie.’’
Zdaniem Vaicysa: Miłość …to życie
Sztuka …to miłość
Sukces …to satysfakcja z pracy
Szczęście … to mieć obok siebie bratnią duszę i robić to co się kocha..


Opracowanie /e.pohlke

 

Telefon
509 611 181
Adres
10-019, Stare Miasto 2, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Czwartek, 17.01.2019