Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
5
Data : Poniedziałek, 5 sierpnia

Koncert „100 Na 100. Muzyczne Dekady Wolności”

Koncerty
Termin: niedziela, 11 listopada 14:00 - 16:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Koncert „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”

W dniu 11 listopada 2018 roku, o godz.14.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie obędzie się uroczysty koncert z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 
Koncert w ramach programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” współorganizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne objęty jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

W koncerty programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” dniu 11 listopada zaangażowali się znakomici artyści, którzy tego dnia wykonując muzykę polską wezmą udział w 11 koncertach na estradach świata – od Chicago i Nowego Jorku przez Paryż, Wiedeń i Lwów po Tokio i Melbourne, od Londynu poprzez Kopenhagę i Frankfurt po Mediolan. Równocześnie w 11 najprężniejszych ośrodkach muzycznych w Polsce w interpretacji uznanych solistów, dyrygentów, orkiestr, chórów również zabrzmi muzyka polska czasu niepodległości, ta najpiękniejsza, najbardziej wartościowa, mająca już swoje ważne miejsce w światowej kulturze muzycznej. Usłyszy ją publiczność Krakowa, Katowic, Białegostoku, Łodzi, Rzeszowa, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Warszawy, Gdańska 
i Olsztyna, a także liczne rzesze widzów i słuchaczy Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, oraz kilku europejskich stacji radiowych. Program „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” to przedsięwzięcie w swoim zasięgu, formie unikatowe i wyjątkowe w skali międzynarodowej. Projekt obejmuje prezentację stu dzieł muzycznych, które począwszy od 1918 roku zostały skomponowane przez ponad osiemdziesięciu wybitnych polskich kompozytorów.  

11 koncertów na świecie i 11 koncertów w Polsce w dniu 11 listopada 2018 roku otworzy, stając się symbolicznym pierwszym dziełem kolejnego muzycznego stulecia, napisana specjalnie na tę okazję „Fanfara” Krzysztofa Pendereckiego. Następnie w uroczystym koncercie filharmonicy warmińsko-mazurscy pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego zaprezentują dwa dzieła swojego Patrona – Feliksa Nowowiejskiego uwerturę do opery „Legenda Bałtyku” op. 28 oraz Marsz pretorianów z oratorium  „Quo vadis” op. 13. Kolejnymi utworami będą: Krzysztofa Pendereckiego – 3 utwory w dawnym stylu, Marka Stachowskiego – Sinfonietta per archi i Marcela Chyrzyńskiego – Ukiyo-e. Olsztyński koncert w ramach programu100 na 100. Muzyczne dekady wolności” zakończy wykonanie „Orawy” Wojciecha Kilara.

Wydarzenie sfinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata  2017-2021. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii na koncert w ramach programu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – największego projektu muzycznego wolnej Polski.

Bilety w cenie: normalny 40 zł | ulgowy 30 zł do nabycia wt.- pt. w godz.10-18 w kasie oraz poprzez stronę www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl  Koncert dostępny na „Warmińsko -Mazurską Kartę Seniora” i program „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny”

 

Telefon
89 527 51 75
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: niedziela, 11 listopada 14:00 - 16:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 19.08.2019