Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
5
Data : Poniedziałek, 5 sierpnia

Zaduszki Dla Brylewskiego: Pudelsi I Krissy Mathews Band

Koncerty
Termin: sobota, 3 listopada

Miejsce: Stare Miasto, Amfiteatr im. Czesława Niemena

Nie było w polskiej muzyce drugiej takiej postaci, jak Robert Brylewski. 
Jego głupia, niepotrzebna śmierć pozostawiła w naszej kulturze wyrwę nie do wypełnienia. Podczas zaduszkowego hołdu temu wybitnemu artyście Püdelsi przedstawią akustycznie największe hity zespołu, oraz punkową pieśń pożegnalną 5885, napisaną między innymi dla Brylewskiego, a Krissy Matthews Band dopełni wieczór porcją mięsistego, esencjonalnego bluesa.

Prowadzenie: Marcin Kusy (Polskie Radio)
Współorganizacja: Stowarzyszenie Stoart - Związek Artystów Wykonawców

bilety: 20 zł
www.bilety.mok.olsztyn.pl
Informacja Kulturalna, E.Kruka 3 /pn-pt, 11-17/
Galeria DOBRO, Stare Miasto 24/25 /wt-nie, 12-18/

------

Zespół PÜDELSI powstał w 1985 roku w Krakowie. 
Podstawowy skład stanowili muzycy związani z zespołem DÜPĄ pod kierownictwem Andrzeja PÜDLA Bieniasza, który po samobójczej śmierci lidera zespołu DÜPĄ - Piotra Marka postanowił kontynuować dzieło Mistrza wraz z kolegami pod nazwą PÜDELSI.
W pierwszym składzie oprócz PÜDLA pojawiły się takie znakomitości jak: Franz DREADHUNTER, Andrzej Potoczek, Maciej Kowalik, Maciej Biedrzycki, Paweł Mąciwoda oraz wokalista David Rocks. Znaczącym sukcesem zespołu była nagroda na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku z wokalistą Przemysławem Trębaczem.
W 1987 zespół przystąpił do rejestracji swojej pierwszej płyty BELA PUPA z KORĄ (MAANAM) i Maciejem Maleńczukiem. 
W 2005 roku Maciej Maleńczuk wybiera karierę solową a nowym wokalistą w zespole PÜDELSI zostaje Szymon Goldberg, z którym zostały wydane dwie płyty: ZEN i MADAME CASTRO.
W 2010 roku PÜDELSI zmieniają wokalistę i nowym frontmanem zostaje Piotr Foreman.

Krissy Matthews to pół-Norweg, pół-Brytyjczyk. Nazywany jest cudownym dzieckiem bluesa. Debiut sceniczny zaliczył już w wieku 3 lat, 5 lat później dostał pierwszą gitarę artystyczną, a gdy miał 12 lat wystąpił podczas festiwalu w Notodden z Johnem Mayalem i Bluesbreakers! Legendarny muzyk zachwycił się młodym gitarzystą po przesłuchaniu jego demo. Po tym występie o Krissy’m Matthewsie zrobiło się głośno.

źródło

 

Telefon
89 522 13 72 (centrala), 89 522 13 70 (Informacja kulturalna)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Zamkowa 1, 10-074 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: sobota, 3 listopada

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 19.08.2019