Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
2
Data : Sobota, 2 luty
7
Data : Czwartek, 7 luty
8
Data : Piątek, 8 luty
9
Data : Sobota, 9 luty
10
Data : Niedziela, 10 luty
12
Data : Wtorek, 12 luty
13
Data : Środa, 13 luty
14
Data : Czwartek, 14 luty
15
Data : Piątek, 15 luty
16
Data : Sobota, 16 luty
17
Data : Niedziela, 17 luty
19
Data : Wtorek, 19 luty
21
Data : Czwartek, 21 luty
22
Data : Piątek, 22 luty
23
Data : Sobota, 23 luty
24
Data : Niedziela, 24 luty
28
Data : Czwartek, 28 luty

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej W Warszawie

Koncerty
Termin: sobota, 15 wrzesień 18:00 - 20:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

15 września 2018 r. ( sobota) godz.18.00 Orkiestra symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie - sala koncertowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Po ostatnich gościnnych występach orkiestry symfonicznej Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii w Filharmonii Narodowej w Warszawie doczekaliśmy się rewizyty jednej z najlepszych europejskich orkiestr symfonicznych, czyli Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 

15 września 2018 roku, w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej (po raz pierwszy w nowej siedzibie) będziemy mieli zaszczyt gościć znamienitą orkiestrę symfoniczną Filharmonii Narodowej z Warszawy. Muzycy wystąpią pod dyrekcją Maestro Jacka Kaspszyka – dyrektora artystycznego FN, a solistą tego wyjątkowego koncertu będzie przedstawiciel średniego pokolenia polskich skrzypków – Jakub Jakowicz, który wykona jeden z najbardziej lubianych koncertów romantycznych – Koncert skrzypcowy e–moll Felixa Mendelssohna - Bartholdy’ego.
Sobotnie spotkanie z olsztyńską publicznością artyści – muzycy Filharmonii Narodowej rozpoczną młodzieńczą, bardzo jeszcze „straussowską” Uwerturą koncertową E-dur op. 12
Karola Szymanowskiego, objawiająca pełne możliwości brzmienia wielkiej orkiestry symfonicznej. 
W finale wieczoru zabrzmi IV Symfonia Mieczysława Wajnberga (urodzonego w Warszawie  kompozytora pochodzenia żydowskiego, zmarłego w 1996 roku w Moskwie) od niedawna przywoływanego z niepamięci i coraz częściej wykonywanego. Zespół Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka nagrał ostatnio parę płyt z muzyką Wajnberga. 
Wśród nich znalazła się również IV Symfonia,  powstała tuż po wojnie, a uważana po dziś dzień za jedno z najwybitniejszych dzieł tego kompozytora. 
Olsztyński koncert orkiestry symfonicznej Filharmonii Narodowej objęty jest patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.


Bilety w cenie 60 zł normalny, 45 zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii wt.-pt. w godzinach 10-18 oraz w sobotę od godz.17.00 Bilety można nabyć także poprzez stronę internetową www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl


Serdecznie zapraszamy!

15 września (sobota) 2018 r. godz. 18.00 sala koncertowa Filharmonii

Nasi goście – Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej

Jacek Kaspszyk – dyrygent
Jakub Jakowicz – skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie

 Program:

Karol Szymanowski – Uwertura koncertowa E-dur op. 12
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Mieczysław Weinberg – IV Symfonia a-moll op. 61 

 

źródło: informacje przesłane przez organizatora

 

Telefon
89 527 51 75
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: sobota, 15 wrzesień 18:00 - 20:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 16.02.2019