Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
11

Uroczysta Inauguracja 73. Sezonu Artystycznego Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Koncerty
Termin: niedziela, 16 września 18:00 - 20:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Drugi uroczysty koncert inaugurujący 73. sezon artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego odbędzie się w dniu 16 września 2018 roku, (niedziela), o godz., 18.00. Jako solista wystąpi światowej sławy artysta - skrzypek Maxim Vengerov, który wraz z orkiestrą symfoniczną pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wykona I Koncert skrzypcowy a-moll, op. 77 Dmitrija Szostakowicza.


To nie tylko wirtuoz skrzypiec i altówki, laureat Grammy i Nagrody Edisona, ale także dyrygent, pedagog, juror wielu konkursów skrzypcowych (m.in. przewodniczący Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu) Od 2005 roku jest profesorem Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie), a także ambasadorem dobrej woli UNICEF. Artysta nieustannie poszerza swój repertuar, wykonuje dużo utworów muzyki współczesnej, prowadzi klasy mistrzowskie. Jest dyrektorem Akademii Menuhinowskiej (International Menuhin Music Academy).

Duży wpływ na rozwój doskonałości artystycznej Maxima Vengerova miały jego kontakty m. in. z Mścisławem Roztropowiczem, Danielem Barenboimem, Vagiem Papianem oraz koncerty z najsłynniejszymi orkiestrami świata, m.in. takimi jak: Concertgebouw w Amsterdamie, BBC Philharmonic i Chicago Symphony. Od najwcześniejszych lat gra na instrumentach Stradivariusa, obecnie koncertuje na „Ex-Kreutzer Stradivari” z 1727 roku. Maxim Vengerov  odbył 2-letnie studia nad skrzypcami barokowymi i repertuarem tej epoki.


Zapytany o koncert w Olsztynie, impresario wirtuoza Jefim Stinerman powiedział: 
Kiedy padła propozycja, żeby Maxim Vengerov przyjechał znów do Olsztyna, ucieszył się ogromnie, że po dwóch latach znowu będzie miał okazję odwiedzić Olsztyn, ponownie nawiązać kontakt z orkiestrą, z Maestro Sułkowskim, z publicznością. Trzeba zauważyć, że kalendarz występów Maxima jest zaplanowany na kilka lat naprzód i znalezienie wolnego terminu, aby pojawić się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, jest ukłonem skrzypka wobec olsztyńskiego środowiska muzycznego.


Drugi koncert inaugurujący 73.sezon artystyczny filharmoników warmińsko-mazurskich zakończy w wykonaniu orkiestry pod batutą Piotra Sułkowskiego kompozycja mistrza instrumentacji Richarda Straussa. Będzie to Poemat symfoniczny Till Eulenspiegels lustige Streiche (Ucieszne figle Dyla Sowizdrzała) op. 28 ilustrujący w sposób zabawny i wesoły zachowanie Dyla, barwnego bohatera poematu.

 

Bilety w cenie 60 zł normalny, 45 zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii wt.-pt. w godzinach 10-18 oraz w sobotę od godz.17.00 Bilety można nabyć także poprzez stronę internetową www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

 

 

16 września 2018 (niedziela), godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii

Uroczysta Inauguracja 73. Sezonu artystycznego Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

 

Piotr Sułkowski - dyrygent

Maxim Vengerov (Rosja) - skrzypce

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

 

Program:

Dmitrij Szostakowicz - I Koncert skrzypcowy a-moll, op. 77

Richard Strauss - Poemat symfoniczny Till Eulenspiegels lustige Streich (Ucieszne figle Dyla Sowizdrzała) op. 28 

źródło: informacje przesłane przez organizatora

 

Telefon
89 527 51 75
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: niedziela, 16 września 18:00 - 20:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 22.07.2019