Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
11

Podstawowe Szkolenie Spadochronowe - Wrzesień 2018

Warsztaty, Kursy
Termin: piątek, 7 września 17:00 - 21:00

Miejsce: pin Aeroklub Warmińsko-Mazurski Sielska 34, 10-802 Olsztyn

Zapraszamy na kolejną edycję podstawowego szkolenia spadochronowego!

Spotykamy się w piątek, 7 września 2018 o godz. 17:00 w sali wykładowej Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego na lotnisku Dajtki.

Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść :-)

Nieco informacji:

Program szkolenia przewiduje 8 godzin szkolenia teoretycznego w rozbiciu na 6 przedmiotów. Zasadniczo w takim czasie się mieścimy, w zależności od ilości pytań dodatkowych naszych studentów i gadatliwości prowadzącego :-)

Odbywa się to w ciągu dwóch, czasem trzech spotkań. Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach niemal każdy może się pochwalić (lub pomartwić :-) ) czymś takim jak deficyt czasowy, więc i my staramy się do tego dostosować.
Pierwsze spotkanie w ramach szkolenia to zazwyczaj cztero-pięcio godzinne zajęcia, po czym instruktor prowadzący umawia się ze szkoloną grupą na pasujący następny termin, zarówno szkolenia teoretycznego (z całą grupą), jak i zajęć naziemnych (często już w podziale na mniejsze grupy).

Po teorii (zajęciach w "ławce") kolejną pozycją w programie jest szkolenie naziemne - obejmujące naukę wchodzenia i opuszczania samolotu, przyjmowania odpowiedniej sylwetki do skoku, ćwiczenia w "symulatorze", czyli uprzęży spadochronowej, bardzo ważna procedura awaryjna oraz coś na kształt pokazu układania spadochronu głównego.
Te zajęcia zajmują w łącznym czasie kilka godzin, program szkolenia w większości przypadków określony jest jako "do pełnego opanowania". Z praktyki - odbywa się to w ciągu dwóch-trzech spotkań z kilkuosobowymi grupami kursantów. Kładziemy na to duży nacisk, bo od tego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo wykonywania skoków. Zalecamy, namawiamy i w pewnym sensie wymagamy też nieco ćwiczeń w domu.

Następnie, po zdaniu małego egzaminu (nie bójcie się, to nie matura), zaczynamy skakać. W ramach kursu wykonujemy trzy skoki z wysokości co najmniej 1200 metrów (choć program pozwala nawet na skoki z 800m) metodą Static Line, czyli "na linę". W skrócie mówiąc, ten rodzaj wykonywania skoków wymaga od studenta prawidłowego oddzielenia się od samolotu, a po samoczynnym ("desantowym") otwarciu się czaszy spadochronu, przeprowadzenie czynności związanych z "ogarnięciem" siebie i spadochronu, po czym polataniu i bezpiecznym wylądowaniu na lotnisku. Proces otwarcia następuje samoczynnie, inicjowany jest przez linę desantową, która przed opuszczeniem samolotu podpięta jest do jego konstrukcji.

Skoki zasadniczo odbywają się w weekendy (piątek po południu, sobota i niedziela cały dzień), ale jeśli jest taka "wola narodu" i Matka Natura pozwala, często też umawiamy się w popołudnia dni roboczych.

Koszty - Szkolenie kosztuje 1300 zł. Zawiera wszystkie niezbędne jego elementy - po Waszej stronie jest tylko dojazd na lotnisko i Wasz uśmiech.
Cena zawiera wszystko, co potrzebne do zrealizowania trzech skoków samodzielnych z wysokości 1200m oraz oczywiście te trzy skoki same w sobie ;-) W zakres ceny szkolenia wchodzi szkolenie teoretyczne, szkolenie naziemne, egzamin wewnętrzny, sprzęt do skoków i koszty skoków. O ile szkolenie teoretyczne ma swój z góry ustalony czas (8h), to ćwiczenia w zakresie szkolenia naziemnego wykonujemy "do pełnego opanowania" – tak to określa Program Szkolenia Spadochronowego, opublikowany we właściwym rozporządzeniu.

Opłatę za kurs - jeśli trzeba - można rozłożyć na części - najczęściej są dwie - pierwszą uiszczamy podczas szkolenia teoretycznego, drugą przed wykonywaniem skoków. Jeśli jesteście zainteresowani bardziej złożonym przeprowadzeniem operacji finansowej "zapłata za szkolenie" - polecamy zgłosić się do Dyrektora naszego Aeroklubu, na pewno uzgodnicie korzystną dla obu stron formę rozliczenia.

No i magiczne pytanie.... Czy to bezpieczne? Podobnie jak w KAŻDEJ innej dziedzinie ŻYCIA nie jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwa na poziomie 100%. Jednakże, aby osiągnąć możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa, wkładamy ogromny wysiłek, poprzez stosowanie metod, wykorzystanie zasobów ludzkich i środków, począwszy od wybranej i stosowanej metody szkolenia, poprzez sprzęt spadochronowy, lotniczy/latający i pomocniczy, a skończywszy na procedurach, co w efekcie przynosi bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Czyli odpowiedź brzmi TAK - na tyle na ile jest to możliwe, jest to bezpieczne. Dodam jeszcze jedno - największy wpływ na bezpieczeństwo ma sam skoczek - jeśli stosuje procedury, przestrzega zasady i nie próbuje "wyprzedzać sam siebie" - jest po bezpiecznej stronie.

W szkoleniu mogą brać wszystkie osoby powyżej 16 roku życia, jednak osoby niepełnoletnie muszą jeden raz przyprowadzić na lotnisko rodzica lub opiekuna prawnego, by ten w naszej obecności podpisał zgodę na szkolenie.

Osoby, które już dziś wiedzą, że przyjdą na szkolenie, zapraszamy do pobrania materiałów szkoleniowych z naszej strony: http://skydive.olsztyn.pl/szkolenia.html

źródło

 

Adres
Lotnisko Olsztyn - Dajtki, Sielska 34, 10-802 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: piątek, 7 września 17:00 - 21:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 22.07.2019