Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
11

Start Olsztyńskiego Roweru Miejskiego!

Rekreacja
Termin: czwartek, 6 września 00:00

Miejsce: Olsztyn

Po latach oczekiwań Olsztyński Rower Miejski zagości w końcu na ulicach Olsztyna! Co prawda jeszcze nie w kształcie, którego byśmy sobie wszyscy życzyli, bo w zaledwie 10-stacjowym pilotażu z lekko ponad 100 rowerami. Wierzymy jednak, że będą to miłe lepszego początki!

Walka Stowarzyszenia "Wizja Lokalna" i mieszkańców o tę inicjatywę trwała długo, bo od 2012 roku. Zbyt długo! Przez lata odbijaliśmy się z pomysłem od drzwi ratusza, a jej sens był poddawany przez urzędników w wątpliwość. W magicznym roku 2018 nastąpił jednak przełom!

Uruchamiany w Olsztynie system jest jedynie próbką tego co inne miasta w dużo szerszym zakresie oferują mieszkańcom od lat! Bądźmy więc wobec niego wyrozumiali mając świadomość, że to rozwiązanie testowe. Dzielmy się spostrzeżeniami, lecz krytykujmy konstruktywnie.

Pamiętajmy też, że to czy przedsięwzięcie będzie kontynuowane zależy od nas! Przemówmy więc liczbami wypożyczeń i przejechanych kilometrów, które nie dadzą decydentom możliwości odwrotu od raz obranej drogi!

Pilotaż systemu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego potrwa od 28.07 do 02.12.2018 r. Informacji na temat zasad funkcjonowania systemu szukać należy natomiast na stronie wybranego przez miasto operatora - www.orm.bike

Szerokiej drogi!
Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich "Wizja Lokalna"

źródło

 

Adres
11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 22.07.2019