Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Sobota, 1 czerwca
2
Data : Niedziela, 2 czerwca
5
Data : Środa, 5 czerwca
6
Data : Czwartek, 6 czerwca
7
Data : Piątek, 7 czerwca
8
Data : Sobota, 8 czerwca
11
Data : Wtorek, 11 czerwca
14
Data : Piątek, 14 czerwca
15
Data : Sobota, 15 czerwca
16
Data : Niedziela, 16 czerwca
18
Data : Wtorek, 18 czerwca
19
Data : Środa, 19 czerwca
21
Data : Piątek, 21 czerwca
22
Data : Sobota, 22 czerwca
23
Data : Niedziela, 23 czerwca
26
Data : Środa, 26 czerwca

Polska Orkiestra Młodzieżowa Lyo & Varela & Bracha & Walczak

Koncerty
Termin: niedziela, 2 września 18:00 - 21:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

POLSKA ORKIESTRA MŁODZIEŻOWA LYO 
ADRIÁN VARELA – dyrygent
MAREK BRACHA – fortepian
WOJCIECH WALCZAK – prowadzenie zespołu, dyrygent kompozycji POM LYO 2018

Program: 
Felix Mendelssohn - Symfonia A-dur nr 4 „Włoska”
Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert fortepianowy d-moll KV 466
Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO 2018 - kompozycja własna

Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO to największa i zarazem jedyna ogólnopolska orkiestra dla uczniów szkół muzycznych II stopnia w Polsce. Skład tego niezwykłego zespołu powstaje co roku w wyniku ogólnopolskich przesłuchań. W 2018 roku w orkiestrze grają młodzi artyści pochodzący z 35 miast Polski oraz dzięki kooperacji w ramach sieci JM International do tegorocznego składu orkiestry dołączyli młodzi waltorniści z Węgier. 
We współpracy ze słynną Philharmonia Orchestra z Londynu oraz Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie tworzony jest zespół, w którym uczniowie w wieku od 14 roku życia mogą zdobywać nie tylko profesjonalne umiejętności artystyczne, ale również uczyć się ważnych cech życia codziennego, takich jak: odpowiedzialności, zaufanie, kreatywność i praca w zespole. Polska Orkiestra Młodzieżowa powstała z inicjatywy Wojciecha Walczaka, Antoniego Rosochackiego i Jana Regulskiego. 
Uczestnicy repertuar koncertowy przygotowywany podczas trwającej właśnie Akademii Umiejętności, odbywającej się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, pracując pod okiem doświadczonych muzyków z Philharmonia Orchestra. Skład tegorocznej kadry profesorskiej uświetnili swoją obecnością: Adrián Varela, Eric Villeminey, Carsten Williams, Laurent Ben Slimane oraz Jan Regulski, a nad kompozycją własną młodzi muzycy pracują z Wojciechem Walczakiem, dyrektorem Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO. 
Jako solista wystąpi Marek Bracha, pianista wykształcony w Warszawie i Londynie, uważany za jednego z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia. 

źródło

 

Telefon
89 527 51 75
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: niedziela, 2 września 18:00 - 21:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 25.06.2019