Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Sobota, 1 czerwca
2
Data : Niedziela, 2 czerwca
5
Data : Środa, 5 czerwca
6
Data : Czwartek, 6 czerwca
7
Data : Piątek, 7 czerwca
8
Data : Sobota, 8 czerwca
11
Data : Wtorek, 11 czerwca
14
Data : Piątek, 14 czerwca
15
Data : Sobota, 15 czerwca
16
Data : Niedziela, 16 czerwca
18
Data : Wtorek, 18 czerwca
19
Data : Środa, 19 czerwca
21
Data : Piątek, 21 czerwca
22
Data : Sobota, 22 czerwca
23
Data : Niedziela, 23 czerwca
26
Data : Środa, 26 czerwca

Koncert Zespołu Smutne Piosenki - "dziki Ogród" Na Żywo (2)

Koncerty
Termin: niedziela, 9 września 19:00 - 21:00

Miejsce: Galeria Sowa, Olsztyn, Zamkowa 2

Z przyjemnością zapraszamy na pierwszy koncert zespołu Smutne Piosenki w Olsztynie, podczas którego usłyszą Państwo materiał z ich debiutanckiej płyty, "Dziki ogród". Tytuł ten świetnie oddaje zawartość wydawnictwa - to plątanina gatunków, emocji, nastrojów i tematów, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Budzącą zainteresowanie nazwę zespołu najlepiej tłumaczy w swej recenzji albumu Dionizy Piątkowski: "Dziwią się pewnie słuchacze koncertów, gdy Smutne Piosenki nie przedstawiają się „dołującymi” brzmieniami, ale jazzującą nostalgią. Można odnieść wrażenie, że Smutne Piosenki wyrywają się jazzowi, tworząc nową, muzyczną jakość: pełną poetyckiej melancholii, subtelnych artystycznych skojarzeń i brzmień, jakiejś nowej, „jazzowej poezji śpiewanej”.

Smutne Piosenki mają na koncie dziesiątki koncertów oraz sukcesy konkursowe, m. in.siedem nagród na Zimowej Giełdzie Piosenki 2017 w Opolu, nagrodę w kategorii "Muzyka" na FAMA 2017 i II miejsce w eliminacjach do opolskich Debiutów. Chętnie biorą udział w projektach muzyczno-społecznych. Podczas Projektu 5 zmysłów pracowali z niewidomymi dziećmi, a podczas jego finału w reżyserii Katarzyny Stoparczyk (Trójka) mieli okazję akompaniować Wojciechowi Waglewskiemu, Novice i Budyniowi. Ostatnio brali udział w muzykoterapeutycznych Ulicznych Scenach Muzycznych oraz grali z Chórem Międzypokoleniowym Teatru Polskiego w Poznaniu. Jesienią czekają ich nowe wyzwania pokazujące, jak wszechstronnymi i wrażliwymi są muzykami. 

Zapraszamy do posłuchania pierwszego singla z płyty "Dziki ogród", do którego powstał teledysk z udziałem tancerzy:
https://www.youtube.com/watch?v=2koqFKzH8PY

Bilety do nabycia w galerii w cenie:
15 zł w przedsprzedaży
20 zł w dniu koncertu

źródło

 

Telefon
502656902
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Zamkowa 2, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: niedziela, 9 września 19:00 - 21:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 25.06.2019