Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
2
Data : Sobota, 2 luty
7
Data : Czwartek, 7 luty
8
Data : Piątek, 8 luty
9
Data : Sobota, 9 luty
10
Data : Niedziela, 10 luty
12
Data : Wtorek, 12 luty
13
Data : Środa, 13 luty
14
Data : Czwartek, 14 luty
15
Data : Piątek, 15 luty
16
Data : Sobota, 16 luty
17
Data : Niedziela, 17 luty
19
Data : Wtorek, 19 luty
21
Data : Czwartek, 21 luty
22
Data : Piątek, 22 luty
23
Data : Sobota, 23 luty
24
Data : Niedziela, 24 luty
28
Data : Czwartek, 28 luty

Mindfulness W Domu Mendelsohna Na Pożegnanie Lata

Warsztaty
Termin: niedziela, 2 wrzesień 18:00 - 19:00

Miejsce: Dom Mendelsohna

Zapraszam na bezpłatną, prowadzoną medytację Mindfulness w Domu Mendelsohna. 

(!!!Jeśli jesteś pod presją czasu, przeczytaj ten tekst do końca - czytanie sprawi, że pozbędziesz się presji, a czas przecież i tak podobno nie istnieje!!!) 

Dlaczego Mindfulness w Domu Mendelsohna? 
Są takie przestrzenie, które samą swoją obecnością sprzyjają uważności. Może to jakiś rodzaj szczególnej energii w nich obecnej, może ich piękno lub niezwykły charakter... Dom Mendelsohna to przestrzeń, która zaprasza do ciszy i zwrócenia się ku swojemu wnętrzu. Dlatego może okazać się idealnym miejscem do wspólnej MEDYTACJI UWAŻNOŚCI.

Co to jest Mindfulness? 
Mindfulness (uważność), popularne w ostatnich latach słowo, oznacza umiejętność posiadaną przez nas wszystkich, którą jednak większość zatraciła w ferworze codziennych spraw. To sztuka zatrzymania i obserwowania, znana i praktykowana od tysięcy lat, potem przez wielu zapomniana, a obecnie przywrócona do łask, być może jako ostatnia deska ratunku dla współczesnego człowieka, który żyje "obok" własnego życia, zamiast przeżywać je w pełni.

Na czym polega?
Polega na prostej, świeckiej medytacji, czyli świadomym i celowym zatrzymywaniu się na tym, co jest najbliżej nas: na oddechu, na doznaniach własnych zmysłów, na wytworach własnego umysłu. Ta prosta z pozoru czynność bywa bardzo trudna do wykonania. Dlatego, zwłaszcza na początku doświadczenia z medytacją, warto próbować jej w grupie, w sprzyjającym miejscu i z prowadzeniem nauczyciela. W ten sposób dużo łatwiej jest oderwać się od nawykowego myślenia o "wszystkim innym tylko nie tu i teraz". 

Kto może wziąć udział?
Udział mogą wziąć zarówno osoby, które nigdy wcześniej nie praktykowały Mindfulness ani żadnej innej medytacji, jak i te doświadczone. 

Jak będziemy praktykować?
Praktyka będzie odbywała się na siedząco. Będziemy siedzieć na podłodze na poduszkach (jeśli masz, możesz zabrać swoją) lub na krzesłach (dla tych, którym siedzenie na podłodze sprawia kłopot). 
Główna praktyka będzie trwała około pół godziny i będzie poprzedzona krótkim wstępem na temat uważności. 

Kto poprowadzi praktykę?
Praktykę poprowadzi Marta Markocka-Pepol, olsztynianka, nauczycielka Mindfulness w trakcie certyfikacji na nauczyciela MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) w The Institute for Mindfulness Based Approaches z siedzibą w Niemczech. 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a celem spotkania jest propagowanie uważności i spotkanie się ludzi po to, by się zatrzymać w pędzie życia i pobyć razem. Tak po prostu. Na pożegnanie lata.

UPRZEJMIE PROSZĘ O ZAPISY z informacją o preferowanej formie siedzenia (poduszka do medytacji lub krzesło). Wiedza, ile przyjdzie osób, będzie bardzo pomocna w przygotowaniach. 

Tel. 603208030 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zobaczenia!

Marta Markocka-Pepol

źródło

 

Adres
Zyndrama z Maszkowic 2, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: niedziela, 2 wrzesień 18:00 - 19:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 16.02.2019