Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
3
5
Data : Sobota, 5 styczeń
11
Data : Piątek, 11 styczeń
12
Data : Sobota, 12 styczeń
13
Data : Niedziela, 13 styczeń
17
Data : Czwartek, 17 styczeń
18
Data : Piątek, 18 styczeń
19
Data : Sobota, 19 styczeń
20
Data : Niedziela, 20 styczeń
21
Data : Poniedziałek, 21 styczeń
22
Data : Wtorek, 22 styczeń
23
Data : Środa, 23 styczeń
24
Data : Czwartek, 24 styczeń
25
Data : Piątek, 25 styczeń
26
Data : Sobota, 26 styczeń
27
Data : Niedziela, 27 styczeń
31
Data : Czwartek, 31 styczeń

I Okn: Współczesne Problemy Identyfikacji Kryminalistycznej.

Wykłady, Prelekcje
Termin: czwartek, 8 listopad 10:00 - 15:00

Miejsce: Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM

Katedra Kryminalistyki i Medycyny Sądowej wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Kryminalistyki, działającymi przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, serdecznie zapraszają do udziału w:
I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej:

„Współczesne problemy identyfikacji kryminalistycznej”, 

która odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UWM w dniach: 8 - 9 listopada 2018 r.

Współcześnie znana nam walka z przestępczością, która dotyka każdą dziedzinę życia wymaga korzystania z wiedzy, jak i doświadczenia wielu dziedzin nauki, co niewątpliwie wpływa na zmianę paradygmatu walki z przestępczością. Zatem i obecnie znana nam kryminalistyka, jako nauka czerpiąca i adaptująca na swoje potrzeby osiągnięcia wielu różnych dyscyplin wiedzy – wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom w zakresie procesu dowodzenia, wykrywania, zapobiegania czy zwalczania nowych form zachowań przestępnych. Jako nauka interdyscyplinarna i pomostowa, służy ona realizacji procesu karnego, bowiem nie sposób wyobrazić sobie współczesnego sądu bez zaplecza, którym dysponują laboratoria kryminalistyczne. Laboratoria służą również nowoczesnej policji, która cechować się powinna: intensywnym rozwijaniem różnych form współpracy ze społeczeństwem, nastawieniem na rozwiązywaniem konkretnych problemów związanych z bezpieczeństwem oraz obszernym gromadzeniem i przetwarzaniem wszelkich informacji, które mogą posłużyć zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości. Zmienia się zatem sama nauka i zmienia się jej paradygmat.

Niewątpliwie, warunkiem przeprowadzenia właściwych badań kryminalistycznych będzie m.in. znajomość aktualnych możliwości identyfikacyjnych w poszczególnych dziedzinach kryminalistyki. Ważna jest nie tylko możliwość identyfikacyjna danego śladu, lecz także wartość diagnostyczna metodologii badań. Ponadto, istotnym głosem w dyskusji są działania wykrywacze, realizowane poprzez czynności operacyjne, które dotychczas wydają się być nie dość dobrze uregulowane, a także czynności procesowo – kryminalistyczne, jak np.: oględziny miejsca, które w praktyce często prowadzą nawet do zniszczenia źródeł dowodowych, których utrata powoduje niemożność udowodnienia sprawstwa. 

Ostatnie lata przyniosły wiele niezwykle znaczących zmian w kryminalistyce. Zmiany te są nie tylko naturalnymi konsekwencjami rozwoju nauki, lecz także zmianami ideowymi, o ważnych następstwach metodologicznych przez co niosą istotne skutki dla zwalczania przestępczości i dla praktyki wymiaru sprawiedliwości, szczególnie dla procesu karnego. Identyfikacja kryminalistyczna jest nie tylko nieodzownym elementem postępowania karnego, ale też ważną dziedziną nauki, która immanentnie wpływa na sprawność i skuteczność działań wymiaru sprawiedliwości. 

Biorąc powyższe pod uwagę organizatorzy pragną, aby Konferencja stała się asumptem do głębszych rozważań na temat współczesnych problemów, z jakimi boryka się obecnie wykorzystywana identyfikacja kryminalistyczna. 

Liczymy, iż organizowana przez nas Konferencja pozwoli na wysunięcie nowych postulatów w ramach problematyki związanej z identyfikacją kryminalistyczną.

Rozpoczęły się już zapisy do udziału w Konferencji, w której głos zabiorą nie tylko przedstawiciele różnych ośrodków akademickich w Polsce i zza granicy, lecz także praktycy. 

Pragniemy, aby Konferencja stała się okazją do wymiany poglądów oraz wysunięcia postulatów de lege ferenda, w przedmiotowej kwestii. 

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez nas Konferencji. 

Łączymy wyrazy szacunku: 

Kierownik Katedry KiMS: dr hab. Jarosław Moszczyński
Opiekun SKNK: dr hab. Denis Sołodow
Prezes SKNK: Milena Powirska

-------------------------------------------------------------------------

INFORMATOR KONFERENCJI

1. Opłata za udział czynny w Konferencji wynosi 60 zł i obejmuje:

- udział w Konferencji i materiały konferencyjne;
- udział w przerwie kawowej i obiadowej;

2. Udział bierny jest bezpłatny. Wszyscy zainteresowani podjętą problematyką mogą wziąć udział w Konferencji. Udział bierny nie obejmuje przerwy kawowej i obiadowej. 

3. Termin nadsyłania zgłoszeń – 1 września 2018 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. W treści e-maila prosimy zawrzeć następujące informacje:
4.1. Imię i nazwisko oraz stopień/ tytuł naukowy
4.2. Reprezentowany wydział i uczelnia, bądź organizacja
4.3. Tytuł wystąpienia
4.4. Abstrakt wystąpienia – max 1 strona A4.

5. Wpłatę za udział czynny w Konferencji należy uiścić do 30 września 2018 roku na numer: 

12 1030 1986 2700 0000 2488 0132

w tytule wpisując: nr subkonta Konferencji: 24.880.132 – 500 oraz imię i nazwisko,

bądź w ciągu 7 dni o daty otrzymania potwierdzenia o akceptacji tematu. W celu weryfikacji wpłaty prosimy o przesłanie na adres mailowy Konferencji potwierdzenie dokonania przelewu.

6. Harmonogram ukaże się na stronie konferencji oraz rozesłany uczestnikom Konferencji do: 10 pażdziernika 2018 roku.

Wszelkie informacje dotyczące Konferencji będą mogli Państwo znaleźć na stronie internetowej. Ponadto, informujemy, iż Konferencja została podzielona na dwa dni. W pierwszym dniu głos zabiorą praktycy oraz przedstawiciele nauki, w drugim dniu Konferencji studenci oraz doktoranci.

 

Adres
Benedykta Dybowskiego 11, 10-719 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: czwartek, 8 listopad 10:00 - 15:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 22.01.2019