Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Sobota, 1 grudzień
2
Data : Niedziela, 2 grudzień
3
Data : Poniedziałek, 3 grudzień
4
Data : Wtorek, 4 grudzień
5
Data : Środa, 5 grudzień
6
Data : Czwartek, 6 grudzień
7
Data : Piątek, 7 grudzień
8
Data : Sobota, 8 grudzień
9
Data : Niedziela, 9 grudzień
10
Data : Poniedziałek, 10 grudzień
11
Data : Wtorek, 11 grudzień
12
Data : Środa, 12 grudzień
13
Data : Czwartek, 13 grudzień
14
Data : Piątek, 14 grudzień
15
Data : Sobota, 15 grudzień
16
Data : Niedziela, 16 grudzień
18
Data : Wtorek, 18 grudzień
19
Data : Środa, 19 grudzień
25
26
27
29
Data : Sobota, 29 grudzień
31
Data : Poniedziałek, 31 grudzień

Koncert Symfoniczny

Koncerty
Termin: piątek, 13 kwiecień 19:00 - 21:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Dwie duże indywidualności artystyczne wystąpią w Koncercie symfonicznym w dniu 13 kwietnia 2018 r., o godz.19.00 Filharmoników warmińsko-mazurskich poprowadzi znakomity bułgarski dyrygent Grigor Palikarov. Solistą wieczoru będzie laureat kilkunastu międzynarodowych konkursów skrzypcowych – Dima Tkachenko (Ukraina). W programie koncertu kompozycje Ludwiga van Beethovena – rozpoczynająca koncert Uwertura do opery „Fidelio” op.72, i następnie Koncert skrzypcowy D-dur op.61. Po przerwie filharmonicy pod batutą Grigora Palikarova zaprezentują Symfonię nr 41 C-dur „Jowiszowa” Wolfganga Amadeusa Mozarta.

...Interpretacja Tkachenki pełna była niepohamowanych namiętności, zapierając słuchaczom dech w piersiach…
... Artysta przyniósł nam odmienione brzmienie, przepełnione lirycznym pięknem...

To fragmenty recenzji w londyńskim „The Times” po występie Dimy Tkachenki, artysty, który koncertował w znamienitych salach koncertowych Europy, Azji i Ameryki, m.in. w brytyjskich London’s Wigmore HallBarbican Centre, Cadogan HallConcertgebouw w Amsterdamie, Toronto’s Roy Tomson Hall, w Filharmonii w Kolonii, Konserwatorium Moskiewskim, Operze Tokijskiej, Liszt Academy Hall w Budapeszcie, Konzerthaus w Berlinie, Megaron w Atenach, Palau de Musica w Barcelonie oraz  Auditorio Nacional w Madrycie. W ostatnim czasie skrzypek wystąpił z recitalami w Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech, Polsce, na Litwie oraz w Japonii i Singapurze. W 2017 roku jako solista występował podczas  tournée koncertowego Narodowej Orkiestry Symfonicznej po Kanadzie i USA.

Dyrygent koncertu – Grigor Palikarov jest wszechstronnie wykszatłconym artystą. W Narodowej Akademii Muzycznej w Sofii ukończył studia, aż w czterech specjalnościach magisterskich: dyrygentury symfonicznej, kompozycji, fortepianu i dyrygentury chóralnej. Artysta jest zaliczany do ścisłego grona czołowych współczesnych dyrygentów bułgarskich. Równolegle z działalnością dyrygencką Grigor Palikarov zajmuje się kompozycją oraz będąc laureatem konkursów fortepianowych artysta koncertuje również jako pianista. 
Od 2001 roku Grigor Palikarov jest szefem orkiestry Opery Narodowej w Sofii, z którą poprowadził ponad 55 spektakli operowych i baletowych. Od 2005 roku zajmuje również stanowisko menadżera i dyrektora artystycznego Orkiestry Symfonicznej w Pazardzhik (Bułgaria). Od 2008 roku jest także stałym dyrygentem Orkiestry Symfonicznej “Clasic FM” w Sofii.

Przed koncertem symfonicznym, o godz.18.00 zapraszamy publiczność do sali kameralnej (II p.) na spotkanie pt. „Kameralnie o koncercie”, które poprowadzi red. Piotr Matwiejczuk – muzykolog, skrzypek, dziennikarz radiowy, krytyk muzyczny, absolwent Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp wolny

Bilety na koncert w cenie 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii: wt.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetowąwww.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Bilety dostępne również na Kartę Dużej Rodziny w ramach programu „Warmia i Mazury dla dużej rodziny”  

 

Telefon
89 527 51 75
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: piątek, 13 kwiecień 19:00 - 21:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Środa, 19.12.2018