Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Niedziela, 1 kwiecień
5
Data : Czwartek, 5 kwiecień
6
Data : Piątek, 6 kwiecień
7
Data : Sobota, 7 kwiecień
12
Data : Czwartek, 12 kwiecień
13
Data : Piątek, 13 kwiecień
14
Data : Sobota, 14 kwiecień
15
Data : Niedziela, 15 kwiecień
19
Data : Czwartek, 19 kwiecień
20
Data : Piątek, 20 kwiecień
21
Data : Sobota, 21 kwiecień
22
Data : Niedziela, 22 kwiecień
23
Data : Poniedziałek, 23 kwiecień
24
Data : Wtorek, 24 kwiecień
25
Data : Środa, 25 kwiecień
26
Data : Czwartek, 26 kwiecień
27
Data : Piątek, 27 kwiecień
28
Data : Sobota, 28 kwiecień
29
Data : Niedziela, 29 kwiecień

Koncert Symfoniczny

Koncerty
Termin: piątek, 9 marzec 19:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

8 i 9 marca 2018 roku filharmoników warmińsko-mazurskich poprowadzi pochodzący z Tennessee amerykański dyrygent Robert Carter Austin. Orkiestra pod jego batutą rozpocznie koncerty Uwerturą do opery Kumoszki z Windsoru Otto Nicolai. Robert C. Austin prowadził orkiestry symfoniczne jedenastu stanów USA oraz w Kolumbii, Wenezueli, Brazylii, Meksyku, Chin. Maestro Austin ma jak na muzyka klasycznego niezwykle zróżnicowane wykształcenie, w tym tytuł inżyniera z Massachusetts Institute of Technology, oraz dyplom (z wyróżnieniem) w dziedzinie informatyki Uniwersytetu Cambridge, a także tytuł magistra sztuk muzycznych z Uniwersytetu Stanforda. Artysta jest obecnie dyrektorem muzycznym Las Colinas Symphony Orchestra (już dwudziesty szósty sezon artystyczny). W Europie dyrygował symfonikami w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Bułgarii, Polski, Słowacji oraz Ukrainy, z której pochodzi solista koncertu – pianista Viacheslav Zubkov. 
Artysta występuje w Europie i Stanach Zjednoczonych m.in. na tak znakomitych salach koncertowych jak „Concertgebouw” w Amsterdamie czy „Carnegie Hall” w Nowym Jorku. Pianista zaprezentuje Błękitną rapsodię na fortepian i orkiestrę George’a Gershwina, który w tej kompozycji doskonale połączył formę symfoniczną z elementami muzyki jazzowej. Olsztyńska publiczność pamięta Viacheslava Zubkova ze znakomitego występu podczas recitalu fortepianowego pt. „Piano transcriptions: from Baroque to Jazz w naszej Filharmonii. 

Drugim solistą koncertów, będzie tenor dramatyczny młodego pokolenia Wojciech Sokolnicki. Już na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze Leonarda Bernsteina „Candide” w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Partię tę wykonał w premierowych spektaklach we Włoszech oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Otrzymał za nią nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy „Debiut Roku 2010”. Jako solista wykonuje najsłynniejsze arie tenorowe występując niemalże na wszystkich scenach filharmonii w Polsce, ale także w Chicago, Toronto i Baden-Baden. Z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Roberta Cartera Austina, Wojciech Sokolnicki zaśpiewa lubiane przez publiczność przeboje operowe i musicalowe oraz utwory z repertuaru gwiazd muzyki rozrywkowej m.in. wokalno-instrumentalne opracowania kompozycji Johna Lennona, Paula McCartneya, Leroya Andersona czy Alana Menkena.

 

Telefon
89 527 51 75
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 19.03.2019