Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Czwartek, 1 luty
2
Data : Piątek, 2 luty
3
Data : Sobota, 3 luty
4
Data : Niedziela, 4 luty
9
Data : Piątek, 9 luty
10
Data : Sobota, 10 luty
11
Data : Niedziela, 11 luty
13
Data : Wtorek, 13 luty
14
Data : Środa, 14 luty
15
Data : Czwartek, 15 luty
16
Data : Piątek, 16 luty
17
Data : Sobota, 17 luty
18
Data : Niedziela, 18 luty
19
Data : Poniedziałek, 19 luty
20
Data : Wtorek, 20 luty
21
Data : Środa, 21 luty
22
Data : Czwartek, 22 luty
23
Data : Piątek, 23 luty
24
Data : Sobota, 24 luty
25
Data : Niedziela, 25 luty
26
Data : Poniedziałek, 26 luty
28
Data : Środa, 28 luty

Koncert Symfoniczny

Koncerty
Termin: piątek, 9 marzec 19:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

8 i 9 marca 2018 roku filharmoników warmińsko-mazurskich poprowadzi pochodzący z Tennessee amerykański dyrygent Robert Carter Austin. Orkiestra pod jego batutą rozpocznie koncerty Uwerturą do opery Kumoszki z Windsoru Otto Nicolai. Robert C. Austin prowadził orkiestry symfoniczne jedenastu stanów USA oraz w Kolumbii, Wenezueli, Brazylii, Meksyku, Chin. Maestro Austin ma jak na muzyka klasycznego niezwykle zróżnicowane wykształcenie, w tym tytuł inżyniera z Massachusetts Institute of Technology, oraz dyplom (z wyróżnieniem) w dziedzinie informatyki Uniwersytetu Cambridge, a także tytuł magistra sztuk muzycznych z Uniwersytetu Stanforda. Artysta jest obecnie dyrektorem muzycznym Las Colinas Symphony Orchestra (już dwudziesty szósty sezon artystyczny). W Europie dyrygował symfonikami w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Bułgarii, Polski, Słowacji oraz Ukrainy, z której pochodzi solista koncertu – pianista Viacheslav Zubkov. 
Artysta występuje w Europie i Stanach Zjednoczonych m.in. na tak znakomitych salach koncertowych jak „Concertgebouw” w Amsterdamie czy „Carnegie Hall” w Nowym Jorku. Pianista zaprezentuje Błękitną rapsodię na fortepian i orkiestrę George’a Gershwina, który w tej kompozycji doskonale połączył formę symfoniczną z elementami muzyki jazzowej. Olsztyńska publiczność pamięta Viacheslava Zubkova ze znakomitego występu podczas recitalu fortepianowego pt. „Piano transcriptions: from Baroque to Jazz w naszej Filharmonii. 

Drugim solistą koncertów, będzie tenor dramatyczny młodego pokolenia Wojciech Sokolnicki. Już na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze Leonarda Bernsteina „Candide” w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Partię tę wykonał w premierowych spektaklach we Włoszech oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Otrzymał za nią nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy „Debiut Roku 2010”. Jako solista wykonuje najsłynniejsze arie tenorowe występując niemalże na wszystkich scenach filharmonii w Polsce, ale także w Chicago, Toronto i Baden-Baden. Z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Roberta Cartera Austina, Wojciech Sokolnicki zaśpiewa lubiane przez publiczność przeboje operowe i musicalowe oraz utwory z repertuaru gwiazd muzyki rozrywkowej m.in. wokalno-instrumentalne opracowania kompozycji Johna Lennona, Paula McCartneya, Leroya Andersona czy Alana Menkena.

 

Telefon
89 527 51 75
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 17.12.2018