Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
6
7
8
13
14
21
22
26
27
28
29

Bus Dem Shut 3 | 2.03.2018

Koncerty
Termin: piątek, 2 marzec 21:00 - 23:59

Miejsce: Klub Carpenter Inn

Po raz trzeci biuro podróży Roots Trippin zaprasza na wycieczkę po jamajce. W planach mamy zwiedzanie jamajskich yardów gdzie kiedyś grało się na soundsystemach ska i rockstady. Przewodnikami po tych miejscach będą Wam dobrze znani z imprez Fire Corner Husky i Bouquet. Zajrzymy także na squaty gdzie bas przecinał powietrze z potężnych głośników. Tam oprowadzą Was Skank RangerLonely Tree Soundsystem i Roots Trippin Sound System.

___________________________________________________

INFORMACJE:
*wyjazd 02.03 jakoś około 21:00 z przystanku Carpenter Inn Irish Pub
*cena biletu - nie mniej niż 5 zł

___________________________________________________

LONELY TREE SOUNDSYSTEM

Soundsystem to przestrzeń.
Soundsystem to czas.
Soundsystem to ludzie.
Soundsystem to spotkanie.
Soundsystem to nagłośnienie, kable i majki.
Soundsystem to wibracja.
Soundsystem to azyl...

...od Jamajki, poprzez Wielką Brytanię po Polskę i cały świat! Lonely Tree to jeden z wielu soundsystemów w kraju. Skupia się na wszelkich aspektach muzyki reggae. Od rootsu, przez raggamuffin, ragga jungle po głęboki i medytacyjny dub oraz ethnic! Od własnych produkcji, przez znane riddimy, po sesje muzyczne. Ja i ja Lonely Tree Soundsystem!

Założycielami grupy, a zarazem trzonem są: nawijacz Gorzki aka Binx oraz producent i selektor Paidah.
Początek biegu kolektywu miał miejsce na peryferiach leśnego królestwa Pieczewa i Jarot, pod sławetnym Samotnym Drzewem. Podczas owocnych spotkań udało się doprowadzić do zaistnienia Lonely Tree w 2013 roku! Od supportu do supportu, od koncertu do koncertu, od biby do biby, aż wreszcie nie było odwrotu!

Lonely Tree rozrasta się i ewoluuje, jak wszystko co płodne i żywe, w szybkim tempie. Do soundsystemu zatem dołączono kolektyw przyjaciół, którzy pomagają pisać tę warmińską historię! Najważniejszymi postaciami są Sender - niezwykle utalentowany producent, dubmaster i selektor. Dalej Snaku aka Sieniak - zdolny nawijacz i grafik, Paweł "Bęben" Poniewierski - najlepszy bębniarz i instrumentalista etniczny. Lonely Tree Kolektiv!

Odczuwalna bliskość Jah i umiłowanie Natury dają nam siły do życia i do mierzenia się z ciężkim, acz pięknym światem! Chcemy wam dodać choćby namiastkę tych sił, pozytywu, spokoju, miłości na styku Kultury i Natury...
Lonely Tree Soundsystem to nie tylko muzyka, to świadomość bycia we Wszechświecie!

Jamajskie źródło, warmińska moc, słowiański przekaz, wibracja RastafarI z Olsztyna!
Otwórzcie serca i głowy, niech ogień płonie w Babilonie!


SKANK RANGER

Jest producentem z Olsztyna czerpiącym z muzyki jamajskiej wszystko co najlepsze. Grał wcześniej w takich zespołach jak SKAUCI czy SOUL PISTOLS. Do swoich dubowych wycieczek zabiera poznane na swej drodze osoby z przeróżnych muzycznych klimatów.
Skank Ranger kieruje się prostą zasadą:
Love it? DUB it!

HUSKY
Łodzianin z pochodzenia, ostródzianin z wychowania, olsztynianin z zamiłowania. W jego skrzyni z siedmiocalówkami jest dużo SKA, wiele Rocksteady, a czasem zarzuci nawet Rootsem. Niegdyś, człowiek od różnych spraw w kolektywie Fire Corner. Dziś, robi coś przy Roots Trippin Sound System.

BOUQUET
Młody, gniewny zawodnik z Ostródy który pierwsze szlify
łapał na olsztyńskich imprezach z cyklu Fire Corner.
Starociami rzuca jak z rękawa, a jego selekcja jest ostra jak brzytwa. Najbardziej niepokorna postać Roots Trippin Sound System. Z zamiłowania stolarz, elektryk i monter. Gdy stoi za gramofonami lepiej do niego nie podchodzic bo porazi prądem, a sound system to jego oczko w głowie.

ROOTS TRIPPIN SOUND SYSTEM

Mieszanka jamajskich dźwięków od Ska, przez Roots, po ciężkie Dubowe brzemienia, płynąca z ręcznie i zręcznie zbudowanych głośników.

Z zamysłem stworzenia czegoś więcej niż tylko dj'skiego kolektywu nosili się od dłuższego czasu. W 2015 powstały pierwsze "szafy" z OSB. Nie był to może szczyt jakości, ale doświadczenia, które udało się zebrać podczas pierwszych imprez zaowocowały i misja szerzenia dobrej muzyki z jamajskim zacięciem trwa nadal.

Przez ponad dwa lata udało się wystawić swoją wesołą stolarską twórczość na Ostróda Reggae Festiwal, Grass Roots czy podczas cyklu imprez w ostródzkim amfiteatrze. Za sterami Roots Trippin Sound System stali już między innymi 27Pablo, Radikal Guru, Earl Jacob, Diego Cichy Don, Tisztelet Sound, Mack czy Pandadread Sound System i było super.

 

Telefon
508 468 230
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Stare Miasto 3, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: piątek, 2 marzec 21:00 - 23:59

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Czwartek, 17.01.2019