Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Czwartek, 1 luty
2
Data : Piątek, 2 luty
3
Data : Sobota, 3 luty
4
Data : Niedziela, 4 luty
9
Data : Piątek, 9 luty
10
Data : Sobota, 10 luty
11
Data : Niedziela, 11 luty
13
Data : Wtorek, 13 luty
14
Data : Środa, 14 luty
15
Data : Czwartek, 15 luty
16
Data : Piątek, 16 luty
17
Data : Sobota, 17 luty
18
Data : Niedziela, 18 luty
19
Data : Poniedziałek, 19 luty
20
Data : Wtorek, 20 luty
21
Data : Środa, 21 luty
22
Data : Czwartek, 22 luty
23
Data : Piątek, 23 luty
24
Data : Sobota, 24 luty
25
Data : Niedziela, 25 luty
26
Data : Poniedziałek, 26 luty
28
Data : Środa, 28 luty

Krótka Forma Impro: Warsztaty Otwarte Z Robertem Sanetrą

Warsztaty
Termin: niedziela, 11 marzec 14:00 - 16:00

Miejsce: Kloszart

>> To jest wydarzenie warsztatów dotyczących krótkiej formy improwizacji. Osobne wydarzenie dotyczyć będzie warsztatów długiej formy improwizacji. 


Bardzo nam miło zaprosić Was na otwarte warsztaty Roberta, u którego przez ostatnie miesiące sami uczyliśmy się techniki improwizacji. 


Otwarte warsztaty impro skierowane są do osób chcących spróbować improwizacji na własnej skórze i zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi. 

Jednocześnie jest to promocja dla nowej grupy zajęciowej Roberta, która ruszy już w kwietniu.


>> Co to jest teatr impro?
Teatr impro – zapoczątkowany w połowie dwudziestego wieku przez Violę Spolin oraz Keith’a Johnstone’a to prężnie rozwijający się nurt we współczesnym teatrze, w ramach którego aktorzy tworzą grupy improwizacyjne oraz teatry improwizacji, w których grają spektakle bez scenariusza ani przygotowanego zarysu fabuły. „Impro” zyskało ogromną popularność na Zachodzie, z czasem docierając do Polski, gdzie spektakle improwizowane wplotły się w kalendarz kulturalny głównych ośrodków teatralnych naszego kraju. 

>> Na czym polega krótka forma? 
Polega na wykonywaniu przez aktorów krótkich gier z udziałem publiczności (w stylu programów „Whose line is it anyway?”, „Spadkobiercy”). Aktorzy w celu odegrania sceny proszą o inspirację od publiczności dotyczącą np. miejsca gdzie scena ma się rozgrywać czy relacji między postaciami. Następnie odgrywają ją według określonych zasad, np. mówienie wierszem, rozmawianie tylko pytaniami, używanie tylko trzech słów w zdaniu. To, co wydarzy się na scenie jest oczywiście niezaplanowane, aktorzy nigdy wcześniej nie przygotowywali żadnego scenariusza. Surowo zabronione jest również stosowanie jakichkolwiek „chwytów” mających na celu stworzyć jedynie pozór improwizacji dlatego aktorzy impro nie spotykają się na próbach tylko na treningach, na których ćwiczą swoją sprawność improwizatorską, w ramach której rozwijają m.in. uważność na partnera oraz przestrzeń, umiejętność współpracy w zespole w sytuacji ogromnego zagrożenia, jakim jest występ bez scenariusza, podzielność uwagi, świadomość ciała, umiejętność natychmiastowego wykreowania postaci na żywo, wyzbycie się samokontroli i oceniania tego, co robię i wiele, wiele innych…

>> Kim jest Robert Sanetra?
"Jestem studentem roku dyplomowego Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Mój pierwszy kontakt z improwizacją miał miejsce w czasach licealnych, w 2010 roku, na zajęciach z przedmiotu „technika improwizacji” na drugim roku w Ognisku Teatralnym Teatru Ochoty, prowadzonych przez Roberta Kibalskiego. Mimo, że program Ogniska uwzględniał tylko roczny kurs z zakresu technik teatru impro, na jego bazie została utworzona grupa improwizacyjna Słabo TO Widzę, w której działam już siódmy rok. Aktualnie regularnie gramy na deskach warszawskiego Teatru Ochoty oraz w stołecznych klubokawiarniach. Mieliśmy także przyjemność dwukrotnie zagrać na Ogólnopolskim Festiwalu Sportów Teatralnych „321 impro” w Konstancinie-Jeziornie, gdzie w 2014 roku zostaliśmy laureatami konkursu na najciekawszy debiut impro. "

>> Jak się zgłosić? 
Najlepszym sposobem jest napisanie do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zarezerwowanie miejsca na zajęciach. Innym sposobem jest po prostu dołączenie na zajęcia w niedzielę do Kloszartu. 

>> Gdzie to jest? 
https://imgur.com/a/RApQS << Pod Aulą Teatralną Wydziału Humanistycznego (ul. Kurta Obitza 1). Wchodzi się przez metalowe drzwi pod wspaniałym napisem Wydział Humanistyczn UWM. Po więcej informacji, zapraszamy do kontaktu:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Adres
Kurta Obitza 1, 10-725 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: niedziela, 11 marzec 14:00 - 16:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 19.03.2019