Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Sobota, 1 grudzień
2
Data : Niedziela, 2 grudzień
3
Data : Poniedziałek, 3 grudzień
4
Data : Wtorek, 4 grudzień
5
Data : Środa, 5 grudzień
6
Data : Czwartek, 6 grudzień
7
Data : Piątek, 7 grudzień
8
Data : Sobota, 8 grudzień
9
Data : Niedziela, 9 grudzień
10
Data : Poniedziałek, 10 grudzień
11
Data : Wtorek, 11 grudzień
12
Data : Środa, 12 grudzień
13
Data : Czwartek, 13 grudzień
14
Data : Piątek, 14 grudzień
15
Data : Sobota, 15 grudzień
16
Data : Niedziela, 16 grudzień
18
Data : Wtorek, 18 grudzień
19
Data : Środa, 19 grudzień
25
26
27
29
Data : Sobota, 29 grudzień
31
Data : Poniedziałek, 31 grudzień

Koncert Marimband

Koncerty
Termin: czwartek, 22 luty 19:00 - 21:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

W dniu 22 lutego 2018 roku ,o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej  wystąpi Orkiestra Perkusyjna "MarimBAND". Zespół  pod dyrekcją  Michała Niedziałka w opracowaniu na instrumenty perkusyjne wykona następujące utwory: George Bizet – Fragmenty z opery „Carmen”, Edvard Grieg – „W grocie króla gór” z I suity „Peer Gynt”, John Williams – „Fanfara olimpijska”, Hans Zimmer – „Now we are free” z filmu „Gladiator”, Howard Shore – Wiązanka tematów z filmu „Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia”, Maurice Ravel – „Bolero”, Andrew Lloyd Webber – Uwertura do musicalu „Upiór w operze”, Jerry Bock – Fragmenty z musicalu „Skrzypek na dachu”, Claude-Michel Schonberg – Fragmenty z musicalu „Les Miserables”oraz ABBA – Piosenki z musicalu „Mamma mia”


„MarimBAND” to jedyna występująca w stałym składzie melodyczna orkiestra perkusyjna w Polsce. Zespół powstał w 2012 roku, a twórcą i jego kierownikiem jest Michał Niedziałek – perkusista i dyrygent. Orkiestra wykonuje transkrypcje muzyki poważnej i filmowej, a także sięga po przeboje musicalowe. Ważną dziedziną w działalności zespołu jest także teatr instrumentalny – wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku (np. kubeczków, zapalniczek, metalowych kubłów na śmieci) w charakterze instrumentów muzycznych. Od 2017 roku Orkiestra Perkusyjna "MarimBAND” działa we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury na Zielonym Ursynowie w Warszawie.

Dyrygent koncertu Michał Niedziałek ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziałach dyrygentury symfoniczno-operowej oraz perkusji. Koncertuje jako dyrygent, muzyk orkiestrowy, kameralista i solista. Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach „Warszawska Jesień” i „La Folle Journée” w Warszawie. Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. w Japonii, Chinach, Egipcie, Rosji, Francji, Włoszech, Rumunii, Niemczech i Austrii). Artysta jest obecnie perkusistą Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. gen. Józefa Wybickiego w Warszawie.

 

Telefon
89 527 51 75
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: czwartek, 22 luty 19:00 - 21:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 17.12.2018