Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
6
7
8
12
14
15
19
20
21
22
27

Tatuaż: Święte Wzory, Magiczne Kropki

Warsztaty
Termin: sobota, 10 luty 14:00 - 20:00

Miejsce: Kamienica Naujacka

Kto nie ma tatuażu, ten mieć będzie. Kto ma choć jeden, ten mieć będzie więcej. Prosta zasada wzornictwa ciała, które staje się mapą wewnętrznego świata oraz symbolicznych odniesień.

Tatuujemy godzinami:

Godz. 14.00: Wściekły Kot: Pokaz wykonania tatuażu metodą hand poke

Wściekły kot to podróżująca tatuażystka zafascynowana historycznym wzornictwem pochodzącym z różnych epok oraz zakątków świata. W oparciu o wzory tradycyjne tworzy projekty związane z rodzimą kulturą słowiańską, bałtyjską oraz skandynawską.

Godz. 14.00: Warsztaty z Banana Ink

Razem z Banana Ink przez kilka chwil można poczuć się jak tatuator. Przy użyciu profesjonalnego sprzętu do tatuowania krok po kroku dowiesz się i spróbujesz w praktyce, jak wykonać prawdziwy tatuaż, tyle że na skórce od banana. Zabawa dla każdego.

Godz. 14.00: Jarek Poliwko: Pokaz Gdzieniegdzie - prezentacja długofalowego projektu, który obejmuje szeroko rozumianą retrospekcję z życia społeczeństwa w połączeniu z nieodłącznym światem materialnym.

Godz. 16.00: Tomasz Raczyński: Indianie Ameryki Południowej i ich estetyka

Współcześni Indianie Ameryki Południowej, mimo powszechnej latynizacji, zachowują swą tradycję i kulturę, co objawia się między innymi w ubiorze i ozdabianiu ciała. Podczas spotkania poznamy bliżej Indian Kuna z Panamy, odwiedzimy też Indian Huaorani z ekwadorskiej Amazonii.

Godz. 18.00: Tomasz Madej: Święte wzory, magiczne kropki

Spotkanie z kustoszem Muzeum Azji i Pacyfiku. Tatuaż przeżywa kulturowy renesans, jednak wiedza o jego pierwotnym znaczeniu i roli, jaką pełnił w społeczeństwach wydaje się być znikoma. Aby odnaleźć jego prawdziwe źródło, udamy się do Azji Południowo-Wschodniej, do szamanów w archipelagu Mentawai i mistrzów tatuażu w Tajlandii. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane zestawy do tatuowania z kolekcji autora.

 

Telefon
(89) 522 13 70
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Dąbrowszczaków 3, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: sobota, 10 luty 14:00 - 20:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 19.02.2019