Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
2
Data : Sobota, 2 luty
7
Data : Czwartek, 7 luty
8
Data : Piątek, 8 luty
9
Data : Sobota, 9 luty
10
Data : Niedziela, 10 luty
12
Data : Wtorek, 12 luty
13
Data : Środa, 13 luty
14
Data : Czwartek, 14 luty
15
Data : Piątek, 15 luty
16
Data : Sobota, 16 luty
17
Data : Niedziela, 17 luty
19
Data : Wtorek, 19 luty
21
Data : Czwartek, 21 luty
22
Data : Piątek, 22 luty
23
Data : Sobota, 23 luty
24
Data : Niedziela, 24 luty
28
Data : Czwartek, 28 luty

Stephen Sondheim – Symfonicznie

Koncerty
Termin: piątek, 19 styczeń 19:00 - 21:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

„Stephen Sondheim – Symfonicznie” to tytuł koncertu w dniu 19 stycznia 2018 r., o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.  Orkiestra pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wraz z solistami Marcinem Wortmannem - baryton i Agnieszką Przekupień – sopran  zaprezentują arie z musicali Sondheima:  Passion, Sweeney Todd the demon barber of Fleet street, Company, A Little Night Music, Sunday in the Park with George, Anyone Can Whistle, The Frogs. Urodzony w 1930 roku w Nowym Jorku artysta to wybitna postać współczesnej sztuki musicalowej. Kompozytor, autor tekstów, twórca teledysków, showman. Wielu krytyków uważa go za najbardziej wpływowego artystę, jeśli chodzi o wkład w rozwój amerykańskiego teatru muzycznego.

Obecny na tym wymagającym rynku od ponad 50 lat Stephen Sondheim cieszy się niezmienną popularnością po obu stronach oceanu. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Amerykańskiej Akademii filmowej, (za najlepszą piosenkę Sooner or Later (wykonanie: Madonna) do filmu Dick Tracy) ośmiu Nagród Tony m.in. za musicale: Company (1971), Follies (1972), A Little Night Music (1973), Sweeney Todd (1979), Into the Woods (1988) i Passion (1994) w tym Nagrodę Specjalną całokształt twórczości teatralnej. Żaden kompozytor musicalowy nie otrzymał podobnej liczby nagród. Na swoim koncie ma także osiem Nagród Grammy, Nagrodę Pulitzera, Nagrodę Laurence'a Oliviera i Nagrodę Prezydenta USA oraz Medal Wolności. Początki jego kariery sięgają lat pięćdziesiątych. Jego pierwszym, poważniejszym osiągnięciem jest autorstwo tekstów piosenek m.in. do musicali West Side Story (1957r.) Leonarda Bernsteina i Gipsy (1959) z muzyką Jule Styne’a. W 1962 rozpoczął samodzielną karierę musicalem Funny Thing Happened on the Way to the Forum. Jego kariera nabiera przyspieszenia od musicalu A Little Night Music przy okazji, którego rozpoczyna się jego stała współpraca z Haroldem Prince'em.

Solista koncertu Marcin Wortmann (baryton) jest wokalistą, aktorem, tancerzem. Ukończył z wyróżnieniem studia II stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie obecnie jest doktorantem i asystentem klasy śpiewu. Jest artystą Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Współpracował m.in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni. Artysta wystąpi w najnowszej premierze Teatru Roma - musicalu Piloci.

Agnieszka Przekupień – (sopran) to wokalistka, aktorka, polonistka, absolwentka specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Występuje kreując główne role w Gliwickim Teatrze Muzycznym, w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie. Od 2015 roku jako solistka współpracuje z Piotrem Rubikiem. 

Bilety na koncert „Stephen Sondheim - Symfonicznie” w cenie: 80 zł normalny, 60 zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. w godz.10-18, oraz poprzez stronę internetową  www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl 

 

Telefon
89 527 51 75
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: piątek, 19 styczeń 19:00 - 21:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 19.02.2019