Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
15
16
17
18
22
23
24
25
29
30
31

Koncert Kolęd W Wykonaniu Rodziny Pospieszalskich

Koncerty
Termin: wtorek, 9 styczeń 19:00 - 21:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

We wtorek 9 stycznia 2018 roku, o godz. 19.00 Filharmonia zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu rodziny Pospieszalskich z towarzyszeniem filharmoników warmińsko-mazurskich pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Dwa pokolenia muzyków, o tym samym nazwisku tworzą zespół złożony z 15 osób. Kiedy w 1991 roku, bracia Jan, Karol, Marcin i Mateusz nagrali pierwszą płytę z kolędami, kilku muzyków z obecnie występującej orkiestry nie było jeszcze na świecie. 

Większość z muzyków, którzy wystąpią w koncercie opanowała umiejętność gry na kilku instrumentach, co umożliwia dokonywanie spektakularnych zmian sytuacji na scenie i możliwość bogatych aranżacji - od brzmień klasycznych (fortepian, kwartet smyczkowy, instrumenty dęte drewniane), do monumentalnych big bandowych aranżacji wzbogaconych nowoczesną elektroniką. W programie koncertu kolędowego znajdą się również utwory utrzymane w nurcie rekonstrukcji „muzyki źródeł”. Mazurkowe, ludowe stylizacje zestawione są z wplecionymi w kolędy mazurkami Fryderyka Chopina. Jest też miejsce na taniec, wykonania chóru a’capella i orkiestrę dętą.


Autorskie opracowania są okazją do wirtuozerskich popisów solowych. Pospieszalscy pokazują, że najlepszym miejscem przekazu żywej tradycji jest rodzina. Koncert jest przykładem jak w oparciu o dziedzictwo narodowej kultury, współczesnym językiem, wyrazić można uniwersalne treści. W czasach kryzysu wartości, koncert licznej rodziny, połączonej wiarą, pasją i szacunkiem dla polskich obyczajów nabiera wymownego przesłania.


Pospieszalscy to od dawna znana marka na polskiej scenie muzycznej. Realizują własne projekty, od jazzu przez folk do muzyki poważnej. Komponują dla innych wykonawców, aranżują i tworzą orkiestracje widowisk muzycznych. Wśród artystów, z którymi współpracują są m.in. Michał Urbaniak, O.S.T.R., Voo Voo, Zakopower, Daga Dana, 2TM,23, Arka Noego, New Life M, Anna Maria Jopek, Janusz Prusinowski Trio, Tęgie Chłopy, Wojciech Mazolewski.

 

W koncercie pt. Kolędy Pospieszalskich wraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wystąpią: 


Basia - skrzypce, śpiew (studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku)

Lidia - śpiew, bębenek (absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach)

Natalia (Rzeźniak- Pospieszalska) - flet, śpiew (absolwentka Krakowskiej Szkoły Teatralnej)

Paulina (Pola) - flet, śpiew

Barbara-Ewa - fortepian, śpiew (dyplomantka UMFC w klasie Janusza Olejniczaka)

Franek - kontrabas, gitara basowa, śpiew (dyplomant Akademii Muzycznej w Katowicach)

Janek - gitara, kontrabas, śpiew (ex Czerwone Gitary)

Karol - gitara, altówka, trąbka, tuba, śpiew (lider orkiestr dętych: Gidle Pławno)

Łukasz – fortepian, instrumenty klawiszowe, śpiew (absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu)

Marcin - skrzypce, kontrabas, gitara basowa, cymbały, fortepian, śpiew (aranżer)

Mateusz - saksofony, flet, klarnet basowy, akordeon, instrumenty klawiszowe, śpiew, (aranżer)

Marek - saksofon, klarnet, śpiew (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, Kwintet Wojciecha Mazolewskiego)

Mikołaj - kontrabas, gitara basowa, skrzypce, śpiew (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie,)

Nikodem - perkusja, śpiew

Szczepan - trąbka, śpiew

 

Bilety w cenie: bilet normalny 60 zł , ulgowy 45 zł do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

 

 

Zwiastun:

 

https://www.youtube.com/watch?v=rPgYtK3Q_rs

 

Telefon
89 527 51 75
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: wtorek, 9 styczeń 19:00 - 21:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 21.01.2019