Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : 2018-07-01

Nowe Legendy Olsztyna - Promocja Książki

Książki
Termin: 2017-12-13 12:00 - 13:30

Miejsce: Muzeum Nowoczesności

Podsumowanie ósmej edycji projektu "Moje miasto jest ciekawe" będzie miało formę promocji książki pod tytułem "Nowe legendy Olsztyna". 
Zbiór przepięknych legend powstał w wyniku tegorocznych wycieczek projektowych, w których, tradycyjnie, brała udział młodzież z olsztyńskich szkół podstawowych. 
Z pomocą lokalnych licencjonowanych przewodników PTTK młodzi olsztynianie przypomnieli sobie stare legendy związane między innymi z powstaniem miasta i rzeki Łyny, po czym podjęli decyzję o tym, jakie jeszcze miejsca i obiekty w Olsztynie zasługują na własną historię. Jak to w legendach, rzeczywistość przeplata się z magią, dzięki czemu dowiemy się wreszcie dlaczego jedyna w mieście brama jest taka wysoka, skąd się naprawdę wzięła dziura tuż za nią i co myślą sobie limonkowe tramwaje, a co staromiejskie, wiecznie głodne gołębie?
Będzie to jednocześnie spotkanie autorskie, podczas którego młodzi twórcy otrzymają egzemplarze książki, a wszyscy zgromadzeni wysłuchają niektórych legend czytanych przez znakomitości olsztyńskiego świata kultury.
Serdecznie zapraszamy!

 

Telefon
(89) 521 27 41
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Ryszarda Knosały 3B, 10-010 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: 2017-12-13 12:00 - 13:30

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Czwartek, 19.07.2018