Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
6
10
15
17
20
27
29

Jaząbu Koncert

Koncerty
Termin: piątek, 15 grudnia 20:00 - 23:58

Miejsce: MECH

JAZĄBU to nowy, wielopokoleniowy projekt, muzyków z Łodzi, Bydgoszczy i Warszawy. Na razie tajemnica poliszynela jest, ile w ich muzyce jest jazzu, a ile zębów......Jedno jest pewne - zęby zjedli na graniu muzyki..... A Państwo będą zadowoleni, bo ta płyta jest odpowiedzią na odwieczne zapotrzebowanie w stylu: „ Coś pięknego, i niedrogo...”. 
Panie i Panowie – JAZĄBU i Łódź Kosmiczna!

Wojciech Jachna (1976) - Trębacz i improwizator. Absolwent Historii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Jazzu i muzyki rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
W jego dorobku znajduje się przeszło 20 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, trójmiejskimi Mordami, czy reegae’owym Dubska.
Współpracował z wieloma artystami, między innymi legendą polskiej sceny improwizowanej, Andrzejem Przybielskim, a także Irkiem Wojtczakiem, Markiem Kądzielą, Tomkiem Glazikiem, Rafałem Gorzyckim, Tomaszem Pawlickim, Rafałem Kołackim,Tomkiem Gadeckim, Marcinem Dymitrem, Jacaszkiem, Anną Zielińską, Ksawerym Wójcińskim, Jackiem Mazurkiewiczem, Arturem Maćkowiakiem, Kubą Ziołkiem, Rafałem Iwańskim, Pawłem Szpurą.�Obecnie tworzy wiele ciekawych, nowych składów – Innercity Ensemble („Katahdin” , „II”, „III” Instant Classic ), Jachna/Buhl („Pan Jabu”,”Niedokończone kiążki”, “Atropina”- “ Synthomathic” Requiem Rec.), Jachna/Tarwid/Karch ( Płyta „Sundial” For Tune 2014, „Sundial II” Hevhethia 2016), Jachna/Wójciński ( „Night Talks” Fundacja Słuchaj 2015 ),czy Jachna/Mazurkiewicz/Buhl (”Dźwięki Ukryte” Instant Classic 2016 ).

Tomasz Glazik (ur. 12 maja 1978 w Tucholi) – saksofonista, improwizator, producent. Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie saksofonu i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na wydziale Wychowania Muzycznego. Członek polskich zespołów: Kult, El Doopa, Glabulator.
Ex- członek zespołów: Buldog, Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Janusz, 4 Syfon, Kasia i Wojtek. Brał udział w nagraniach solowych albumów Kazika. Stworzył także muzykę do filmu dokumentalnego o Warszawskiej Pradze „Inna strona miasta” (Another Side of the City). Związany z warszawskim klubem Mózg Powszechny, gdzie nagrywa i miksuje koncerty muzyki improwizowanej.

Marek Kądziela – gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii. Zwycięzca licznych konkursów. Uhonorowany nagrodą dla największej osobowości muzycznej konkursu „Bielska Zadymka Jazzowa”, a także jako student The Carl Nielsen Academy of Music szwajcarsko - duńskim stypendium „Fundation Idella”.�Współzałożyciel, jak również kompozytor muzyki zespołów m.in. takich, jak „International Jazz Quintet” „Off-Quar-Tet” „Hunger Pangs” oraz „Kran”. Muzyk aktywnie działający i współpracujący ze środowiskiem duńskim, niemieckim, czeskim oraz polskim, o czym świadczą liczne i długie trasy koncertowe.�Marek Kądziela wyróżnia się charakterystycznym brzemieniem oraz biegłością, stawiając nacisk na własny styl i osobowość, co przekłada się na grę i kompozycje. Dla słuchacza jest to ucieczka w nastrojowy świat najlepszej jakości jazzu, co pozwala na zatopienie się w emocjach, a skończy niechybnie podziwem dla doskonałości kunsztu muzycznego artysty. 

Jacek Buhl (1965) - perkusista związany z bydgoskim klubem Mózg i muzyką improwizowaną. Grał w zespołach istotnych dla tzw. sceny yassowej- Trytony i Syfon, a następnie należał do składów The Cyclist i międzynarodowej formacji Spejs oraz z Tomkiem Glazikiem tworzył duet Glabulator, a z Tomkiem Pawlickim i Mateuszem Szwankowskim trio Trzy Tony.
Obecnie na stałe współpracuje z zespołem Alameda 5 ( "Duch tornada"), triem Jachna/Mazurkiewicz/Buhl (" Dźwięki ukryte") , jest członkiem duetu Jachna/Buhl z trębaczem Wojtkiem Jachną ( m.in. "Niedokończone książki", "Atropina"), a także tworzy międzypokoleniowy kwartet z Maksymilianem Gwincińskim, Jarkiem Majewskim i Krzysztofem Ostrowskim.
Razem z Wojtkiem Jachną , Jakubem Ziołkiem, Anną Zielińską, Rafałem Iwańskim tworzył muzykę do filmów animowanych i fabularnych.

Serdecznie zapraszamy.
Bilety do nabycia we Mchu przed koncertem.

 

E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
10-029, Prosta 38, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: piątek, 15 grudnia 20:00 - 23:58

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Sobota, 30.05.2020