Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : 2018-07-01

Cztery Pory Roku Kazachstanu - Sergiusz Bondariew

Wykłady
Termin: 2017-11-27 19:00 - 21:00

Miejsce: MECH

„Ręce biorą jedno, a rozum tysiące” - to właśnie tysiące przeżyć i emocji dostarcza ogromny, malowniczy, niebezpieczny i niepowtarzalny Kazachstan, a opowie nam o nim Sergiusz, który mieszkał tam … 10 lat! To będzie potężna dawka wiedzy na temat tego kraju uzupełniana własnymi przemyśleniami i różnymi historiami z życia Sergiusza. Dowiemy się jak żyją ludzie gdy latem jest +40 stopni, a zimą – 40. Przybliżone zostaną nam tradycje Kazachów, ich kultura i stosunek do innych narodowości. Będzie mnóstwo ciekawostek związanych na przykład z jedzeniem (czy można upić się mlekiem?), różnymi miejscami (które warto zobaczyć, a które omijać), edukacją (lekcja angielskiego), poligonem atomowym i jego konsekwencjach, burzami piaskowymi i śnieżnymi, czy … jak zamówić taksówkę. Kazachstan - tam gdzie gwiazdy sięgają ziemi, a dzikie konie pędzą po niekończących się stepach.

Sergiusz jest aktywnym podróżnikiem. Zamiast leżeć w pokoju hotelowym, woli wcześnie wstać, spakować się i wyruszyć na poznawanie nowych miejsc i ludzi. Przed wyruszeniem w daleką podróż zna już kierunek następnej. Do tej pory miał okazję poruszać się rowerem po Skandynawii, samochodem po Bałkanach, quadem po afrykańskiej pustyni, czy konno po Azji. W planach co raz to dalsze i odważniejsze wyprawy, mimo że jak sam twierdzi – swoją podróż życia już odbył, w wieku 10 lat z Kazachstanu do Polski.

źródło

 

E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
10-029, Prosta 38, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


Okres: 2017-11-27 19:00 - 21:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Niedziela, 22.07.2018