Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
4
7
11
16
Data : 2018-08-16
17
Data : 2018-08-17
18
Data : 2018-08-18
19
Data : 2018-08-19
25
Data : 2018-08-25
26
Data : 2018-08-26

X Olsztyńskie Biennale Sztuki - O Medal Prezydenta

Wystawy
Termin: 2017-12-07 00:00

Miejsce: BWA - Biuro Wystaw Artystycznych

X Olsztyńskie Biennale Sztuki - O Medal Prezydenta
7 grudnia 2017– 21 stycznia 2018, sala główna
sekretarz konkursu: Olga Orzeł-Kopeć

Biennale jest istotnym przeglądem prezentującym kondycję sztuki regionu Warmii i Mazur. Różnorodność mediów sprawia, że wystawa pokonkursowa jest ciekawą prezentacją stosowanych współcześnie przez artystów technik. Konkursowa forma przeglądu gwarantuje uzyskanie prac o wysokich walorach artystycznych, reprezentujących najciekawsze zjawiska w twórczości regionalnego środowiska. Głównym zadaniem Biennale jest aktywizacja artystów Olsztyna i regionu, konfrontacja postaw twórczych, a także zaprezentowanie olsztyńskiej publiczności stanu rodzimej plastyki. 
Tegoroczna edycja jest już dziesiątą z kolei. To także przyczynek do tego, żeby zastanowić się nad kondycją naszego środowiska artystycznego, podsumować minione dwadzieścia lat, pozwolić sobie na refleksje na temat roli tego i podobnych przedsięwzięć. To również czas, by spojrzeć w przeszłość, dostrzec zmiany, jakie nastąpiły w tym czasie, ale i w przyszłość, z nadzieją, że zmiany te będą szły w dobrym kierunku.

 

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej X Olsztyńskiego Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta, który odbędzie się 7 grudnia (czwartek) o godz. 18:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

SEBASTIAN BAUMAN, JOANNA BENTKOWSKA-HLEBOWICZ, IWONA BOLIŃSKA-WALENDZIK, OKSANA BUDNA, KRYSTIAN BUKOWSKI, MAŁGORZATA CHOMICZ, MARTA CHYŁA-JANICKA, ADAM CIEŚLAK, AGA CISZEWSKA SIGUNI, ANNA DROŃSKA, ZYGMUNT DROŃSKI, MONIKA FILIPEK, MARIUSZ GUTOWSKI, KAMIL IWAŃCZYK, IZABELLA JANISZEWSKA-OBAREK, ADRIANA JANKIEWICZ, WIOLETTA JASKÓLSKA, IZA JAŚNIEWSKA, JOANNA KACZMARCZYK, MAŁGORZATA KADELSKA, KAROLINA KARDAS, RAFAŁ KAŹMIERCZAK, MICHAŁ KUPISZ, MONIKA KURMIN-WINTERHAGEN, ADAM KURŁOWICZ, BARBARA LIS-ROMAŃCZUKOWA, MAGDALENA ŁĄCZKOWSKA, ANNA ŁUKACZ-GROCHOWSKA, JOLANTA NIEDZIELA-CHUDZIK, MATEUSZ OBAREK, MACIEJ POKOŃSKI, PIOTR OBAREK, ŁUKASZ PEPOL, PAWEŁ PIŁAT, ANGELIKA SANIEWSKA-OBAREK, PIOTR SCHILLING, IZABELA SIEMBIDA, ALEKSANDRA STOLLA-KAWALER, MAREK SZCZĘSNY, BARTOSZ ŚWIĄTECKI, WERONIKA TADAJ-KRÓLIKIEWICZ, NATALIA TEJS, ZBIGNIEW URBALEWICZ, MARTA WASILEWSKA-FRĄGNOWSKA, KATARZYNA WOLICKA-KOZAK, ADAM WYŻLIC, EDA YUKOV

Wystawa czynna od 7 grudnia 2017 r. do 21 stycznia 2018 r. w sali głównej.

źródło: http://www.bwa.olsztyn.pl/index.php/wystawy/zapowiedzi.html

 

Telefon
89 533 51 08
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Aleja marsz. Józefa Piłsudskiego 38, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 21.08.2018