Koncert Symfoniczny Oraz Kameralnie O Koncercie

Koncerty
Termin: 2017-09-22 19:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Szanowni Państwo,

Koncert symfoniczny w dniu 22 września 2017 roku z pewnością stanie się jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych 72. sezonu artystycznego Filharmonii. Zarówno repertuar jak i wykonawcy piątkowego koncertu sprawią, że nawet najbardziej wyrafinowane gusta melomanów zostaną ukontentowane. Na afiszu dwóch wielkich kompozytorów, gigantów rosyjskiej muzyki poważnej: Sergiusz Rachmaninow i jego III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 oraz Piotr Czajkowski z V Symfonią e-moll op.64. 
Te dwa monumentalne dzieła, zapewne rozpalać będą uczucia i wyobraźnię zarówno wykonawców jak i słuchaczy piątkowego koncertu. Koncert fortepianowy Rachmaninowa został po raz pierwszy wykonany w Nowym Jorku 28 października 1909 roku przez samego kompozytora, ( z towarzyszeniem New York Symphony Society), który posiadając fenomenalne umiejętności pianistyczne do końca życia uważał ten utwór, za jedną ze swoich ulubionych kompozycji. Odmiennego zdania o swoim dziele - V Symfonii, był Piotr Czajkowski. „Moja najgorsza symfonia” – miał o niej mawiać kompozytor. Szybko jednak V Symfonia została przez miłośników muzyki na świecie zaliczona do grona największych dzieł symfonicznych w historii muzyki. 
Orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej poprowadzi dyrygent z Japonii Norichika Iimori. Artysta był wielokrotnie zapraszany do współpracy z wiodącymi europejskimi orkiestrami. Można tu wymienić np.: Radio Symphony Orchestra Frankfurt, The Cologne Radio Symphony Orchestra, The Czech Philharmony, The Prague Symphony Orchestra (FOK) czy rosyjską Orkiestrę Symfoniczną Radia Moskiewskiego im. Piotra Czajkowskiego.
Solista koncertu pianista Ignacy Lisiecki regularnie występuje z orkiestrami filharmonicznym w Polsce i Japonii. W listopadzie 2012 roku artysta odniósł duży sukces debiutując w Tokyo Opera City, w jednym z najważniejszych centrów muzycznych świata. 
W 2017 roku Ignacy Lisiecki wystąpił w nadawanym nieprzerwanie od 1969 roku, ogólnokrajowym japońskim programie telewizyjnym dot. muzyki klasycznej " Daimei no nai Ongakukai", w którym wraz z legendarnym japońskim skrzypkiem Kazuki Sawa zaprezentował muzykę polską. Program był oglądany przez 5 milionów odbiorców i był pierwszą tak obszerną prezentacją sylwetki Szymanowskiego w japońskiej telewizji.

Uwaga: Nowość w Filharmonii

Serdecznie zapraszamy melomanów na spotkanie pt. „Kameralnie o koncercie”– sala kameralna, 22.09. godz.18.00. O walorach koncertu i jego solistach opowie Janusz Ciepliński ( znany Państwu z estrady Filharmonii) Wstęp jest oczywiście wolny - zapraszamy

Bilety na koncert w cenie 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. 10-18 oraz poprzez stronę internetową: www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

22 września 2017 r. piątek godz. 19. 00 sala koncertowa Filharmonii

godz. 18.00 Janusz Ciepliński „Kameralnie o koncercie” - sala kameralna IIp.

Koncert symfoniczny

 

Norichika Iimori (Japonia) – dyrygent

Ignacy Lisiecki – fortepian

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Program:

Sergiusz Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll op. 30

Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64

 

Źródło: filharmonia.olsztyn.pl

 

Telefon
89 527 51 75
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.