Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Sobota, 1 grudzień
2
Data : Niedziela, 2 grudzień
3
Data : Poniedziałek, 3 grudzień
4
Data : Wtorek, 4 grudzień
5
Data : Środa, 5 grudzień
6
Data : Czwartek, 6 grudzień
7
Data : Piątek, 7 grudzień
8
Data : Sobota, 8 grudzień
9
Data : Niedziela, 9 grudzień
10
Data : Poniedziałek, 10 grudzień
11
Data : Wtorek, 11 grudzień
12
Data : Środa, 12 grudzień
13
Data : Czwartek, 13 grudzień
14
Data : Piątek, 14 grudzień
15
Data : Sobota, 15 grudzień
16
Data : Niedziela, 16 grudzień
18
Data : Wtorek, 18 grudzień
19
Data : Środa, 19 grudzień
25
26
27
29
Data : Sobota, 29 grudzień
31
Data : Poniedziałek, 31 grudzień

Spektakl "gra Otaniec"

Spektakle
Termin: niedziela, 17 wrzesień 17:30

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Szanowni Państwo

W dniu 17 września 2017 roku, o godz.17.30 Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza miłośników tańca na spektakl pt. „Gra o taniec”, który zaprezentują tancerze Pracowni Tańca PRYZMAT oraz Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA.  Będzie to widowisko, w którym wezmą udział profesjonalni tancerze, jak i amatorzy, instruktorzy, choreografowie działający w ramach zespołu i fundacji. Językiem przekazu zespołu jest teatr tańca. Widowisko zaprezentowane zostanie w roku jubileuszowym dla Pryzmatu, zespołu działającego z powodzeniem od 10 lat pod kierownictwem artystycznym Katarzyny Grabińskiej. Premiera „Gry o taniec” miała miejsce 18 czerwca w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, a dodatkowy spektakl w dniu 7 września został zorganizowany na życzenie publiczności. 
W swoim programie tancerze napisali: 
GRA o taniec” to spektakl taneczny, w którym tancerze zamieniają się w graczy i zabierają nas do świata wielkich i szalonych gier. Widzowie zostają wciągnięci w kolejne etapy tanecznej gry. Czy będą to jednak tylko zwykłe rozgrywki? A może w każdej grze chodzi o coś więcej? Może w życiu każdy z nas jest graczem, który dąży do osiągnięcia wyznaczonego celu na scenie codzienności? Uruchom wyobraźnię i zastanów się czy chcesz przestrzegać kolejnych reguł gry. Zagraj z nami o taniec.”

Reżyseria i choreografia spektaklu jest dziełem Katarzyny Grabińskiej. Konsultacje reżyserskie: Tatiana Asmolkova, Tomasz Czaplarski. 

Występują: Tancerze grup zespołu Pracownia Tańca PRYZMAT: Julia Boczkowska, Julia Drygas, Kinga Dzioba, Paula Garcia Ascanio, Pola Gregorowicz Anna Janczarek, Maria Jastrzębska, Margerita, Kalinowska, Monika Karasim, Anna Kosik, Wiktoria Kuszel, Kinga Łotysz, Adrianna Metryka, Kamila Olszewska, Bartosz Pawlicki, Nina Radek, Oliwia Skwiercz, Paulina Spiel, Antonina Stankiewicz – Lubieniecka, Weronika Wiercińska, Alicja Wilczewska.
Sceny grupowe: tancerze grup PRYZMAT MIKRO, PRYZMAT MINI, PRYZMAT JUNIOR 2, PRYZMAT DINOZAURY, PRYZMAT P5, PRYZMAT P6, PRYZMAT Choreografia tańca barokowego: Tatiana Asmolkova. Elementy chorografii hip-hop: Bartosz Pawlicki, Rafał Milcewicz. Kostiumy: Adriana Jędrych. Inspicjenci: Barbara Błażewicz, Monika Sobota, Oświetlenie: Adam Pawełko /Jerzy Świtoń Elementy scenografii: Beata Akinis-Sowińska, Relacja fotograficzna: Arkadiusz Stankiewicz Wizualizacje: Dariusz Prokopczuk, Relacja filmowa: Rafał Kotyrba, Opracowanie muzyczne: Atis - Szymon Brakoniecki, Koordynator: Agnieszka Tomczyk. Makijaże tancerzy: uczennice ze Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy! Bilety do nabycia w kasie filharmonii pon.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową filharmonii www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl


fot. Arek Korczin/Filharmonia

Źródło: filharmonia.olsztyn.pl

 

Telefon
89 527 51 75
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Poniedziałek, 10.12.2018