Koncert Grupy T’Ien Lai

Koncerty
Termin: 2017-09-01 22:00

Miejsce: Amfiteatr

T’ien Lai to marka papierosów palonych przez głównego bohatera powieści Philipa K. Dicka – w wolnym tłumaczeniu z języka japońskiego znaczy „niebiańska muzyka”. T’ien Lai to masy pogłosów, szumów radiowych i lawiny dronów, z których wyłaniają się rytmy, harmonie, a czasem i piosenki. T’ien Lai to miejskie demony, których wybryki mają zaburzać ustalone hierarchie i porządki społeczne, polityczne i ekonomiczne.
Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Łukasza Jędrzejczaka (Alameda 5, Duży Jack) i Kuby Ziołka (Stara Rzeka, Innercity Ensemble), jako wynik poszukiwań nowych formuł medytacyjnej muzyki elektronicznej i elektro-akustycznej. Debiutancki album z 2013 roku charakteryzował się brzmieniem starych PRL-owskich radioodbiorników. Duet nagrał drugi krążek jesienią 2015 roku – stanowił podsumowanie zabaw z muzyką pulsacyjną i eksplorowanie różnych wymiarów rytmu.
Od początku 2015 roku T’ien Lai gra już jako kwartet. Do składu dołączyli Rafał Kołacki (Hati, Innercity Ensemble, Mammoth Ulthana) oraz Mikołaj Zieliński (Alameda 3, Alameda 5, Rara). Jędrzejczak i Ziołek wrócili do dźwięków czysto syntetycznych, które są na żywo kontrastowane z organicznym brzmieniem instrumentów perkusyjnych. Efektem jest muzyka rozpięta między quasi-szamańskimi transami, surową, niemalże industrialną rytmiczną elektroniką, aż po pastisze współczesnej muzyki techno. Kwartet gra i improwizuje na żywo bez komputerów. W 2018 roku ukaże się trzecie wydawnictwo grupy. W ramach albumu ukaże się także premierowy zbiór nagrań zrealizowany z wokalistą.

Bilety w cenie 10 zł do kupienia na stronie MOK - TUTAJ

tienlai.bandcamp.com


Źródło: MOK

 

Telefon
89 522 13 72 (centrala), 89 522 13 70 (Informacja kulturalna)
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres
Zamkowa, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • 2017-09-01 22:00

Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Website: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.