Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Data : Sobota, 1 grudzień
2
Data : Niedziela, 2 grudzień
3
Data : Poniedziałek, 3 grudzień
4
Data : Wtorek, 4 grudzień
5
Data : Środa, 5 grudzień
6
Data : Czwartek, 6 grudzień
7
Data : Piątek, 7 grudzień
8
Data : Sobota, 8 grudzień
9
Data : Niedziela, 9 grudzień
10
Data : Poniedziałek, 10 grudzień
11
Data : Wtorek, 11 grudzień
12
Data : Środa, 12 grudzień
13
Data : Czwartek, 13 grudzień
14
Data : Piątek, 14 grudzień
15
Data : Sobota, 15 grudzień
16
Data : Niedziela, 16 grudzień
18
Data : Wtorek, 18 grudzień
19
Data : Środa, 19 grudzień
25
26
27
29
Data : Sobota, 29 grudzień
31
Data : Poniedziałek, 31 grudzień

Koncert Symfoniczny

Koncerty
Termin: piątek, 31 marzec 19:00

Miejsce: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

W Filharmonii: muzyka Ludwiga van Beethovena

31 marca 2017, w piątek, o godz. 19.00 pianista Martin Kasik oraz filharmonicy warmińsko-mazurscy pod batutą Piotra Sułkowskiego serdecznie zapraszają na wieczór z muzyką Ludwiga van Beethovena.

Koncert rozpocznie uwertura Koncertowa Egmont op.84. zainspirowana dramatem Goethego, którą Beethoven napisał w latach 1809 – 1810. O ile dyrygenci rzadko sięgają po całą kompozycję, o tyle uwertura jest stałym „bywalcem” sal koncertowych świata, elektryzując publiczność już od pierwszych taktów.

Drugą kompozycję – I Koncert fortepianowy C-dur op. 15  z towarzyszeniem orkiestry zaprezentuje czeski pianista Martin Kasik. Artystę zalicza się do grona czołowych czeskich pianistów współczesnych. Jest laureatem konkursów, otrzymał wiele prestiżowych nagród. m.in.: w 1998 roku zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Praska Wiosna”, a w 2000 r. otrzymał nagrodę „Davidoff Prix”. Występował w słynnych salach koncertowych, takich jak: Berlin Philharmonic Hall, Wigmore Hall, Tonhalle w Zurychu, Gewandhaus w Lipsku, Concertgebouw w Amsterdamie, Rotterdam's De Doelen, Finlandia Hall w Helsinkach, Auditorio de Barcelona, Carnegie Hall na Weill Recital Hall, Alice Tully Hall i Avery Fisher Hall, Kennedy Center w Waszyngtonie, Suntory Hall, Tokyo's Victoria, w Sali koncertowej w Singapurze i innych.

Jako solista koncertował m. in. z orkiestrami Chicago Symphony, Minneapolis Symphony Orchestra, Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, Tonhalle-Orchester Zürich, Stuttgarter Philharmoniker, Rotterdam Philharmonic Orchestra, czy Helsinki Philharmonic Orchestra. Jako solista regularnie współpracuje z Filharmonią Czeską i Praską Orkiestrą Symfoniczną, z którymi odbył  tournée po Stanach Zjednoczonych i Japonii. Jego dyskografia obejmuje 10 płyt. 

Krytyka o grze Martina Kasika: 

„Repertoire” (styczeń 2000) - Niezwykły! (…)Jego interpretacja II Sonaty Rachmaninowa była jak wybuch gorącej lawy. Jego Kreisleriana jest na tym samym poziomie, co wykonania Horowitza i Argerich.... 

„The New York Times” (14 lutego 2000) - Maestro Kasik gra z nienaganną techniką, płynnością, głębokim poczuciem koloru i inteligencji.

Piątkowy koncert w wykonaniu filharmoników po dyrekcją Piotra Sułkowskiego zakończy V Symfonia c-moll op. 67 Beethovena. Dzieło, którego pierwsze szkice sięgają 1800 roku kompozytor ukończył dopiero latem 1808 roku. Po raz pierwszy wykonano V Symfonię w grudniu tego samego roku we Wiedniu, gdzie od razu zdobyła ona sobie duże uznanie, by po latach stać się jednym z najsłynniejszych arcydzieł muzycznych.

Zapraszamy na spotkanie z muzyką wielkiego Ludwiga van Beethovena, którego genialne dzieła od ponad dwóch stuleci zachwycają publiczność sal koncertowych świata.

Bilety w cenie 40zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia pon.-pt. w godz.10-18 w kasie oraz poprzez stronę internetową http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/

Więcej o programie koncertu na stronie Filharmonii: http://filharmonia.olsztyn.pl/koncerty/programy-miesieczne/


31 marca 2017r. (piątek),  godz. 19.00 sala koncertowa Filharmonii W-M


Koncert symfoniczny

Piotr Sułkowski – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W programie: Ludwig van Beethoven:

Uwertura Koncertowa Egmont op.84

I Koncert fortepianowy C-dur op. 15

Allegro con brio,
Largo,
Rondo. Allegro scherzando 

V Symfonia c-moll op. 67 
Allegro con brio
Andante con moto
Scherzo. Allegro
Finale. Allegro


Źródło: filharmonia.olsztyn.pl

 

Telefon
89 527 51 75
Adres
Bartosza Głowackiego 1, 11-041 Olsztyn, Polska

 

Mapa


Wspierane przez iCagenda

 

CoGdzieKiedy,
Olsztyn,
Warmińsko-Mazurskie
Polska

Telefon: 504 707 227
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: www.cogdziekiedy.olsztyn.pl

O Nas

Portal informacyjny miasta Olsztyna. Znajdziesz tutaj informacje o spektaklach, filmach, koncertach, wystawach i wielu innych wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

W zasadzie nie zajmujemy się polityką, ani codziennymi informacjami skandalizującymi. Jednak czasem możemy zrobic odstępstwo od tej reguły.

Wtorek, 11.12.2018